ПЕРШІ КРОКИ У ПОЛІТИЦІ

Сьогодні, 11-го грудня, Верховна Рада закінчила основні організаційні процедури та приступила до виконання своїх безпосередніх обов’язків – законотворчість та захист інтересів виборців; з моменту набрання чинності ВР пройшло більш ніж два тижні. Для мене, як для людини, яка до цього обіймала керівні посади в комерційних структурах, цей процес здався непрозорим та зумисно затягнутим. Мені було дивно зіткнутися з тим в країні, що потребує невідкладних дій, яка стоїть на порозі дефолту та у стані війни, як для деяких депутатів було важливішим в якій частині залу ВР у нього буде робоче місце, яку посаду він зможе записати до візитної картки, тощо.

Проте, слід зазначити, що ВР набула більш демократичних рис і, на відміну від попереднього скликання, коли рішення приймались з вказівки диктатора, коаліція об’єднала п’ять різних фракцій, понад 300 різних людей. До речі, щодо людей, я зустрів тут багато молодих, амбітних та рішуче налаштованих особистостей, звісно не обійшлось і без ложки дьогтю і в парламент потрапили люди із заплямованою репутацією, проте з кожним скликанням їх чисельність невпинно знижується, нація дорослішає, а парламент її дзеркальне відображення і коаліційна угода, що базується на договорі з ЄС, тому підтвердження.

Як економіст та фінансист за фахом я обрав комітет з питань податкової та митної політики. Керуючи підприємством, я неодноразово стикався з бюрократичним, незбалансованим та кабальним податковим законодавством, яке не стимулює підприємство до роботи, а навпаки відлякує. Розуміючи, що найважливішим наразі є підвищення інвестиційної привабливості країни та  створення нових робочих місць, я готовий ділитися вже набутим досвідом, залучати до співпраці своїх закордонних партнерів та громаду, яка мене обрала. Першочерговим для розгляду в парламенті на сьогодні є бюджет, разом  з бюджетом уряд планує подати пакет змін до податкового законодавства, тому робота в комітеті буде інтенсивною та напруженою. Проте, я з пересторогою дивлюсь на перспективу прийняття бюджету «під ялинку», будь-яке рішення, а тим паче від якого залежатиме життя країни у 2015 році, має прийматись зважено.

Уряд, у своїй програмі, планує протягом першого кварталу здійснити бюджетну децентралізацію та передати частину повноважень місцевим громадам. Я підтримую дані зміни, проте вони мають враховувати інтереси тих регіонів, які не мають надходжень, достатніх для забезпечення виконання цих повноважень. Одним із таких регіонів є округ, що мене обрав, і я в комітеті та у ВР вимагатиму врахування інтересів моїх виборців.  В країні не має бути депресивних регіонів, для цього, окрім децентралізації має діяти принцип соціальної справедливості.

У новому 2015 році я ставлю перед собою максимальні задачі, деякі колеги кажуть, що вони нездійсненні, проте я вважаю, щоб досягнути багато чого потрібно прагнути майже неможливого. Вже у першому кварталі я, зі своїми колегами, планую ряд законодавчих ініціатив, що стосуватимуться сфери економіки, фінансів та соціальної політики. Дороговказом мені виступатиме не тільки коаліційна угода, але і ті понад 50 тисяч наказів, які я отримав від своїх виборців. Здається число у 50 тисяч фантастичне, проте проаналізувавши та згрупувавши їх можна перелічити на пальцях однієї руки – усі мешканці Сіверщини бажають звичних людських цінностей – миру, достатку та справедливості.  Тільки спілкуючись з людьми ти можеш розставляти пріоритети та приймати правильні рішення, тому зараз нагальним завданням є налагодження комунікації з сіверчанами, депутат повинен бути відкритим для діалогу зі своїми виборцями не тільки коли займається передвиборною кампанією. Крім цього першочерговим є вирішення проблем транспорту регіону, охорони здоров’я та заборгованості з виплати заробітної плати. Протягом наступного року сприятиму реалізації проекту кваліфікованої медичної допомоги на селі, здійсню комплекс заходів для підвищення закупівельних цін на молоко, картоплю та інші сільськогосподарські товари, що нерідко є єдиним джерелом доходів моїх земляків.

Наступного року пройдуть місцеві вибори, я звертаюсь до всіх небайдужих – дійте. Україна отримала нового Президента, Уряд та Верховну Раду, найкраща люстрація чиновникам, що за роки незалежності повростали в крісла та душать громаду бюрократією та своєю безвідповідальністю – це Ваша кандидатура на виборах. Якщо Ви прагнете щось робити в інтересах громади свого села, селища, міста та будувати майбутнє своєї країни, коли як не зараз?

Наступний рік уряд, європейські та вітчизняні експерти пророкують складним, можливо найскладнішим за всю історію незалежності. Окрім 23 років бездіяльності та цілковитої безкарності влади, економічних негараздів у нас триває війна і ми маємо бути безмежно вдячні тим чоловікам та жінкам, що на Сході, ціною свого життя, захищають нашу свободу. Зараз ми не можемо їх зрадити, тому маємо діяти, я готовий підтримати кожну ініціативу, кожну людину, яка прагне щось зробити задля нашого спільного майбутнього. Будувати майбутнє може кожен, для цього не потрібні мільйони та високі кабінети у Києві, великі звершення починаються з маленьких вчинків. Революція Гідності зачинила двері в минуле, зараз єдиною метою для нас є європейська, демократична, заможна та вільна Україна і яким буде цей шлях, коротким або довгим, залежить від того як швидко і злагоджено ми будемо крокувати.

Слава Україні!

З повагою, Ваш депутат Анатолій Євлахов