ДИСКУСІЇ ЩОДО ДОЛЕНОСНИХ ЗАКОНІВ

У комітеті з питань податкової та митної політики розглядається низка законопроектів, норми яких будуть доленосними для майбутнього країни. Особливо напружена робота над питаннями, що стосуються децентралізації, дерегуляції та бюджету на наступний рік. З огляду на те, в якому “пожежному” порядку уряд розробляв ці законопроекти, вони виявились незбалансованими з низкою протиріч та спірних моментів. Після подання відповідних законів у Раду отримую сотні листів від профільних громадських об’єднань, підприємств, експертів із зауваженнями та пропозиціями. Скажу відверто, необґрунтовані та непрофесійні рішення в комітеті та Верховній Раді не пройдуть, це відійшло в минуле разом з тими людьми, які голосували під акомпанемент одного диригента.

Парламент оновився не лише за віком, сюди прийшли фахові люди, які до дрібниць і на практиці обізнані в питаннях фіскального законодавства та фінансів підприємств,  тому шаблонні законопроекти, які, начебто, переходять у спадщину від уряду до уряду, цим парламентом сприйматись не будуть. Шаблонності урядовим законопроектам надає одна риса – у випадку катастрофічного дефіциту коштів ніхто не звертає увагу на ефективне використання наявних ресурсів, а просто підвищує фіскальне навантаження на бізнес та населення. Реформа – це не перерозподіл грошей та сфер впливу, це не кабальне навантаження на бізнес і не повсюдне зниження соціальних стандартів, реформа – це зміна свідомості та мислення. Щоб стати кращими, потрібно зробити те, чого не робили раніше, а  підвищення податків і зниження соціальних виплат проходили неодноразово, як результат маємо найбіднішу країну Європи.

Комітетом сьогодні допрацьовуються урядові проекти, вірю, що ми матимемо якісний продукт своєї праці на виході та підтримку в залі парламенту.

Хочу окремо подякувати громаді та бізнесу, що долучилися до обговорення та встигнули в стислі терміни напрацювати та подати раціональні пропозиції, до яких прислухаються та враховують. Упевнений, що маючи зворотній зв’язок та розуміючи чого очікує бізнес та громада, ми зможемо провести ефективні реформи та реалізуємо «Стратегію 2020» якщо не раніше, то неодмінно в строк.