STOP РЕЙДЕРСТВУ

Боротьба з рейдерством та корупцією повинна базуватись не лише на незворотності покарання, а й на усуненні причин їх виникнення. Про це заявив народний депутат України Анатолій Євлахов, коментуючи зареєстрований ним законопроект щодо удосконалення механізму діяльності акціонерних товариств та протидії рейдерству.

«Основним завданням законопроекту є протидія рейдерству та запобігання проявам корупції в правоохоронній та судовій системах, що стосується діяльності акціонерних товариств. Рейдерство – це явище, з яким постійно стикається вітчизняний бізнес, це – еволюція методів ведення бізнесу буремних 90-х, коли питання власності часто вирішувалось зброєю. Неодноразово, відвідуючи бізнес-форуми в Європі, питання захисту інтересів інвесторів я чув у числі першочергових. Якщо рішення інвестувати чи ні в компанії США та ЄС приймаються виходячи з економічної доцільності, то при розгляді українських проектів інвестори задаються питанням, чи не втратять вони свої інвестиції внаслідок рейдерських посягань. У сучасній практиці володіючи 99% акцій товариства, можна втратити над ним контроль. Звучить абсурдно, але це реалії, з якими стикаються інвестори і сьогодні», – зазначив Анатолій Євлахов.

Законопроектом надається право на викуп дрібних часток акцій міноритарних акціонерів мажоритарному акціонеру, який володіє 95% та більше акцій. «Маючи у власності декілька акцій товариства, рейдер через підкуп суду отримує потрібну для себе ухвалу, якою може відсторонити керівництво підприємства, скасувати будь-які рішення загальних зборів, а отже зупинити операційну діяльність товариства.  Це втрата ринків, скорочення працівників та перспектива банкрутства», – наголосив депутат.

Окрім цього, ухваленням законопроекту буде імплементовано одне з положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Можу передбачити, що документ отримає значний спротив у парламенті, адже його положення можуть вплинути на матеріальне становище окремих парламентарів. Однак сподіваюсь, що депутати, які працювали в бізнесі та неодноразово стикалися з цим ганебним явищем, підтримають законопроект, норми якого ще з минулого тисячоліття діють в європейських країнах», – резюмував Анатолій Євлахов.

Прес-служба депутата