ПОЗИЦІЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ В СЯДРИНОМУ

Шановні земляки, не можу залишитись осторонь резонансної ситуації, яка викликала обурення громади Сядринської сільської ради. На жаль, щільний графік пленарних засідань у ВР не дає змоги зустрітися та обговорити ситуацію з громадою особисто, проте завдяки активній громадянській позиції мешканців села, які звертаються на гарячу лінію, громадських активістів та журналістів, я достатньо проінформований щодо ганебних речей, що там відбуваються.

Перш ніж робити заяви з висновками, мій обов’язок, як народного депутата, дбати про неухильне дотримання букви закону. Закон забороняє обвинувачувати будь-кого до завершення належного розслідування та компетентного рішення суду. Проте я хочу застерегти всіх, хто, можливо, тішиться відчуттям безкарності або спокусою переступити межу закону та совісті. Пройшли часи, коли бандитська влада у Києві, грабувавши та ґвалтувавши країну, покривала менші за масштабами злодіяння на місцях. Неприпустимим вважаю для демократичної країни факт посягання на життя журналіста за його погляди та принциповість. Зобов’язуюсь усіма доступними депутату методами сприяти законному вирішенню цієї проблеми, об’єктивному розслідуванню  та запобіганню подібних явищ у майбутньому.

У цивілізованій Європі чиновник, скомпрометований подібними вчинками, подає у відставку. На жаль, у нас ця практика поки не прижилася, але це не заважає місцевій громаді висловити вотум недовіри скомпрометованому чиновнику. Адміністративна реформа, яка розпочалася у нашій державі і передбачає децентралізацію, базується саме на сильній та небайдужій до свого майбутнього громаді. Поточного року мають відбутись місцеві вибори, тож звертаюсь до всіх мешканців Сіверщини не бути байдужим та свідомо підходити до свого вибору для уникнення подібних ситуацій.

З повагою Анатолій Євлахов