До 72 річниці Корюківської трагедії

Дорогі земляки!

У трагічний літопис Другої світової війни увійшло кілька символів масового винищення мирних людей на окупованих територіях: білоруська Хатинь зі 149 вбитими карателями жителями, чеське Лідіце з 320 жертвами та французька Орадур, де есесівці знищили 642 мешканців.

Але наймасштабніша каральна акція проти мирного населення сталася 1 – 2 березня 1943 року у Корюківці на Чернігівщині.

Це один із найкривавіших військових злочинів Другої світової війни.

Упродовж двох днів кулі ворога, вогонь палаючих хат забрали життя кількох тисяч мирних мешканців.

Загарбники вбили у Корюківці 6700 людей, спалили 1290 будинків.

Це – найбільший населений пункт в Європі, який був повністю знищений під час наймасштабнішої каральної операції часів Другої світової війни.

Проте попри масштаб трагедії, у радянські часи вона не стала одним із кривавих символів нацистських злочинів. Очевидно, тому, що спростовувала образ радянських партизан як «народних месників», що захищали місцеве населення». Саме з цих цинічних міркувань тодішні партійні ідеологи й приховували правду.

Але правда про трагедію Другої світової війни в Україні потрібна. Потрібна для відновлення історичної справедливості,  для розуміння теперішніх подій, коли на українській землі терористи за підтримки іноземної держави знову чинять воєнні злочини проти мирних людей.

Тому наш святий громадянський обов’язок берегти сувору правду про жорстоке вбивство мирних людей, не забувати трагічні події воєнних років, шанувати пам’ять загиблих.

Вічна і світла пам’ять їм.

З повагою

народний депутат України Анатолій Євлахов