Візит до Щорса й Корюківки

У понеділок, 16 березня, народний депутат України Анатолій Євлахов відвідав з робочим візитом райцентри Щорс і  Корюківка.

Під час робочої поїздки до округу народний депутат зустрівся з підприємцями Щорського району, вислухав їхні скарги та пропозиції.

Присутні на зустрічі відверто говорили про наболіле, наводили власні приклади  складної ситуації з бізнесом, цікавилися роботою парламентарів.

Анатолій Євлахов розповів про останні законодавчі ініціативи, зокрема про розширення повноважень сільських рад, оренду землі, реформування податкової системи.

Окремо народний депутат зупинився на законопроекті щодо підвищення закупівельної ціни на молоко.

«Ні для кого не секрет, що одним із основних засобів виживання українського селянина є продаж молока, яке нині закупають за вкрай низькими цінами», – заявив Анатолій Євлахов.

На його думку, така ситуація неприпустима, тим більше на тлі майже щотижневого зростання вартості товарів і послуг.

«З ухваленням закону про мінімальну закупівельну ціну молока, яка становитиме не нижче 4 гривень, жителі села матимуть реальну змогу збільшити власні доходи», – наголосив народний обранець.

Коментуючи скаргу підприємців стосовно обов’язкового введення касових апаратів, Анатолій Євлахов зазначив, що це нововведення не повинне стосуватися малого та середнього бізнесу і над цим працює його комітет.

«Малий та середній бізнес – це майбутнє країни. Треба дати можливість бізнесу працювати. Треба не заважати підприємцям і вони створять нові робочі місця, наповнять бюджети», – зазначив народний депутат.

Наприкінці зустрічі активіст Віктор Єрмоленко запропонував  гостю ознайомитися з проектом благоустрою навколишнього середовища. На місці колишнього смітника зусиллями активіста і небайдужих містян нині розташувався ставок, який взимку був ковзанкою, а влітку стане для дітлахів зручним місцем для риболовлі.

Анатолій Євлахов схвалив таку ініціативу, зазначивши, що громади інших районів повинні брати приклад зі щорсівчан.

«Зміни починаються з себе, зі свого подвір’я, вулиці, міста чи села. Якщо ти прагнеш змін, то зміни неодмінно будуть, разом з тобою зміниться вся країна. Великі зрушення завжди починаються з малих вчинків»,  – наголосив народний депутат.

Наступним пунктом візиту до Щорсу стала місцева загальноосвітня школа № 1, яка є найбільшим навчальним закладом району.

Анатолій Євлахов ознайомився з роботою школи, діяльністю педагогічного колективу та висловив пропозиції стосовно реконструкції системи вентиляції.

Ще одним освітнім закладом, куди завітав народний депутат під час робочої поїздки до Щорсу, стала районна дитячо-юнацька спортивна школа, яка цьогоріч відзначить своє 40-річчя.

Анатолій Євлахов поспілкувався з директором ДЮСШ, тренерами, які опікуються майже 300 вихованцями, дізнався про спортивні досягнення юних спортсменів, а також про проблеми з ремонтом приміщення.

Під час спілкування з директорами шкіл народний депутат навів приклад успішного керівництва дитячою установою, розповівши про свій недавній візит до  спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, що в селі Черешеньки Коропського району.

«Я приємно вражений тим, що побачив у школі-інтернаті. І тепер хочу, щоб цей заклад став прикладом для всієї України. Прикладом того, як можна і треба ставитися до дітей», – наголосив Анатолій Євлахов.

Наостанок народний депутат завітав до ПВКП «Імпульс»,  де ознайомився з роботою зерносушарки, яка є найпотужнішою в Україні, що працює на альтернативному паливі.  Начальник виробництва Сергій  Івасенко розповів гостю про особливості сушіння зерна кукурудзи, плани на майбутнє та діяльність інвесторів, які вклали у проект уже понад 20 мільйонів гривень. Він також зазначив, що серед найближчих планів ПВКП «Імпульс» – зведення ще кількох ємностей, завдяки чому потужність зберігання продукції сягатиме майже 25 тисяч тонн.

«Чернігівщина, а особливо Сіверщина не славляться рекордними урожаями, саме тому у нас бракує потужностей первинної обробки та перевалки зерна. Дякуючи інвесторам, що вкладають не тільки кошти, а й душу, сьогодні ми маємо надсучасний комплекс, що в перспективі перетвориться на потужний елеватор. Це надасть можливість місцевим землеробам зберігати зерно та продавати його за більш сприятливих умов, а не одразу з поля, коли ціни на збіжжя найнижчі. Спілкуючись з селянами, я дійшов висновку, що ця галузь не потребує державних програм реформування, аграрії вже давно впроваджують реформу самостійно, опираючись на свою працю і свої можливості і вимагають від держави лише одного – невтручання»,  – наголосив Анатолій Євлахов.

Останньою у програмі робочої поїздки до округу стала зустріч народного депутата з активом району, яка відбулась у місті Корюківка.

Місцевих підприємців турбували ті ж самі проблеми, які нині турбують переважну більшість населення, – робота Верховної Ради, курс гривні, створення нових робочих місць, децентралізація влади, адміністративна реформа, податкова політика тощо.

Коментуючи податкову систему, Анатолій Євлахов зазначив про важливість успішної діяльності сільськогосподарських підприємств.

«Наразі від такої діяльності Україна має найбільші внески до Держбюджету. Тож головне нині – не зупинятися на досягнутому, не заважати підприємцям розвивати свій бізнес, не збільшувати для них податкове навантаження», –  наголосив Анатолій Євлахов.

Прес-служба народного депутата