Незначна застава у справах на мільйони – це цинізм

Призначення застави в декілька мільйонів гривень у справах, де є зловживання на сотні мільйонів, – це цинізм та знущання над державою. Про це заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Анатолій Євлахов.

«Останні приклади зі звільненням під заставу хабарників ще раз свідчать, що реформи в умовах хворої судової системи приречені. Виконання за 100 днів діяльності коаліції однойменної угоди на 5%, вірніше, наші нікчемні потуги нічого не вартуватимуть, якщо виконавча гілка влади і надалі відчуватиме безкарність», – заявив народний депутат.

За його словами, сьогодні хабарники без проблем вносять «смішну» для себе суму застави та, вийшовши на волю, починають завалювати справу проти себе завдяки підкупу та зв’язкам, тікають за кордон або за дивних обставин вчиняють самогубство. «Зрозуміло, що система протидіє змінам, які її знищать, протидіє кожен суб’єкт цієї системи – це тисячі високопосадовців, що 24 роки грабують країну і продовжують грабувати навіть під час війни. Показове покарання очільників ДСНС і таке ж показове їх звільнення – цьому підтвердження», – наголосив Євлахов.

Народний депутат додав, що керівник служби вносить мільйонну заставу, а водночас деякі пожежні частини на Чернігівщині за три місяці не отримали жодного літра пального і виїжджають на виклики виключно за рахунок місцевих підприємців.

«Особливо обурюють факти розкрадань оборонного бюджету, зокрема коштів на АТО. Звісно, гроші не пахнуть, але у кого забирають ці гроші – у воїна, який в окопі захищає країну чи лікується в шпиталі, ставши інвалідом в бою. За розкрадання у цій сфері застави не повинно бути взагалі. Прозорий суд і максимальний строк – єдиний правильний шлях», – додав парламентар.

За словами Анатолія Євлахова, до того часу, поки термін «незворотність покарання» існує лише на папері, говорити про успіх реформ та успіх країни зарано.

За матеріалами БПП