МАЙБУТНІ ДЕПУТАТИ ОГЛЯНУЛИ СВОЇ РОБОЧІ МІСЦЯ

У понеділок, 20 квітня, тиждень для деяких учнів Сіверщини почався незвично – не за учнівською партою в рідній школі, а в центрі столиці України. Понад 50 успішних у навчанні та спорті дітей відвідали Київ з екскурсією, організованою народним депутатом Анатолієм Євлаховим.

По прибуттю до Києва дітям провели оглядову екскурсію схилами Дніпра, учні мали можливість завітати до Михайлівського Собору, який надав прихисток таким же молодим людям, котрих нещадно побили співробітники «Беркуту» під час Євромайдану.

Наступним заходом стала екскурсія до одного з найчарівніших місць Києва – заповідника Софія Київська, де проходила виставка пасхальних писанок.

По завершенню екскурсії молодь вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні, поклавши квіти до пам’ятних місць на однойменній алеї.

Фінальним і головним заходом став візит до Верховної Ради, де учням провели спільну екскурсію працівник апарату та Анатолій Євлахов.

«Упевнений, що серед цієї обдарованої молоді є майбутні депутати, міністри а, можливо, і президент, тому важливим для себе завданням ставлю інвестиції в їхній розвиток, навчання та у виховання духу патріотизму і відповідальності за власну країну», – зазначив Анатолій Євлахов.

Протягом оглядин залу парламенту народний депутат розкрив багато таємниць, які не розповідають на звичайній екскурсії. Про гамір, який не спонукає роботі, про особисте голосування, яке насправді залежить не від кнопок, а від принципової позиції, про наявність місць, закритих від камер преси тощо.

«На кожному робочому місці депутата є навушник, яким досить часто доводиться користуватись, адже деколи шум у залі такий, що навіть неможливо почути – який законопроект розглядається. Під балконами для преси і гостей є місця, на яких можна голосувати хоч всіма кінцівками і цього не побачить жоден журналіст. Особисте голосування – це питання не кнопок, а принциповості: якщо ти відповідальний перед собою та своїми виборцями, то ти не станеш порушувати закон і «кнопкодавити», – розповів Анатолій Євлахов.

Депутат також зазначив, що розрекламована система для голосування «Рада» – насправді чергова розтрата бюджетних коштів.

«Система «Рада», яка впроваджена ще декілька скликань тому для особистого голосування, на практиці нічого не дала. За задумом, однією рукою ти голосуєш, а іншою утримуєш спеціальну кнопку – це начебто унеможливлює голосування за сусіда. Проте за дивним збігом обставин цю кнопку можна натиснути звичайнісіньким сірником. На дану систему держава витратила близько мільйона доларів – це більше, ніж цьогоріч держава виділить на сім районів нашого округу для будівництва і ремонту шкіл, лікарень, дитячих садків тощо», – наголосив Анатолій Євлахов.

По завершенню екскурсії діти мали можливість сфотографуватись у приміщенні парламенту і з народним депутатом, після чого разом заспівали Державний гімн України.

Насичений день завершився пізнім обідом в їдальні Верховної Ради, де всі пересвідчилися, що їжа в парламенті така ж, як вдома – звичайні страви та великі порції, а бажаючі могли ознайомитись з меню для розвінчування міфу про низькі ціни.

«Приємно здивований та безмежно вдячний дітям за їхню зацікавленість та активність. Особлива подяка за виконання гімну, саме цей державний символ має замінити коровай чи квіти, якими подекуди зустрічають чиновників. До речі, діти здивували не лише мене, а й іноземну делегацію, яка саме відвідувала парламент. Півсотні дитячих голосів, що виконували гімн, викликали усмішки на обличчях поважних гостей із Грузії», – резюмував Анатолій Євлахов.

Це вже другий візит молодих земляків до Києва за підтримки депутата і перша екскурсія до Верховної Ради. Незабаром буде організовано екскурсію до Верховної Ради й нашій студентській «діаспорі», що навчається і проживає у столиці. На черзі також й інші регіони 207-го округу, тому винагородою за сумлінне навчання може стати не лише хороша відмітка в щоденнику, а й захоплююча подорож до Києва.

Прес-служба народного депутата