ПРОБЛЕМИ ЛЮДЕЙ, СИДЯЧИ У КАБІНЕТАХ, НЕ ДІЗНАЄШСЯ

Учора профільним комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглядався мій законопроект, який під час виборчої кампанії ініціювали представники бюджетних установ мого округу. Законом це назвати важко – це, скоріше, технічна правка, яка усуває одну із законодавчих колізій. Відповідно до діючих норм законодавства, роботодавці сплачують штрафи за несвоєчасну оплату єдиного соціального внеску, проте, на відміну від комерційних структур, бюджетні установи не мають впливу на свої надходження, а цілком залежні від фінансування з бюджету відповідного рівня. Маємо ситуацію, коли однією рукою держава дає, а іншою одразу ж забирає кошти у громад. Особливо гостро це питання постало зараз, коли місцеві бюджети у першу чергу здійснювали платежі за комунальні послуги, що спричинило касовий розрив і виникнення заборгованості по заробітній платі і, відповідно, сплаті єдиного внеску. Крім цього, над порожніми місцевими бюджетами нависла загроза ще й сплати чималих штрафів.

Я пропонував скасувати цю абсурдну норму, проте представниками комітету майже одностайно було відхилено даний проект. Мотивація у людей була проста – несправедливо по відношенню до інших платників. Проте, як головний лікар чи директор училища може впливати на свої надходження, будучи неприбутковою організацією? І як загроза штрафу може спонукати його знайти гроші в дірявому бюджеті? Держава сама себе штрафує за свої ж провини – реалії сучасного законодавства.

На засіданні комітету була присутня лише половина його складу, всі, без винятку, депутати, що пройшли до ВРУ за партійними списками і, відповідно, далекі від свого виборця і його проблематики. Підтримка законопроекту представницею профспілки лікарів не знайшла свого відображення на результатах голосування – більшість були проти.

Законопроект усе одно буде винесено на голосування в залі парламенту, а я щиро сподіваюсь, що після реформи з децентралізації та місцевих виборів восени ми матимемо виключно фахових і професійних людей у владі на місцях, адже всі інші вже зібралися у Верховній Раді.