Пам’яті полеглих у Другій світовій війні

Країна відзначає сімдесят років Перемоги, проте соромно, що загибель десятків мільйонів людей дотепер вважається таємницею – це зневага загиблих солдат, загиблих за вітчизну, чиї душі надіються, що їх Батьківщина доросте до того, щоб сказати про їх загибель правду.

Соромно, що навіть через покоління ми продовжуємо рахувати, скільки у нас мільйонів загиблих – це, на жаль, ганебна особливість, коли історики сперечаються: двадцять мільйонів загиблих чи тридцять, ось як більшовизм виховав не цінувати людину як особистість, а спекулювати жахливою статистикою в інтересах пропаганди.

Прикро, коли навіть через сімдесят років у нас залишаються не похованими десятки тисяч полеглих. Сумним прикладом є знайдені небайдужими місцевими науковцями рештки солдатських тіл на території с. Бутівка, що на Сосниччині. Через бюрократичні процедури цей процес затягнувся на роки, проте спільними зусиллями вдалося зрушити справу з місця і вже скоро ми зможемо віддати захисникам останню шану.

Напередодні Дня Перемоги за ініціативи та фінансової підтримки Анатолія Євлахова у районах 207 виборчого округу помічниками народного депутата, місцевою владою, активістами та небайдужими мешканцями було впорядковано місця поховання воїнів, які загинули в часи Другої світової війни.

У Городнянському районі на території Макишинської сільської ради відновили пам’ятний знак, встановлений на місці жорстокого бою, в якому брала участь 14-та гвардійська кавалерійська дивізії. Також біля знаку висаджені декоративні дерева.

Поблизу села Ваганичі місцеві жителі упорядкували п’ять могил, у тому числі братське поховання, де знайшли вічний спокій 17 воїнів.

В заході брали участь працівники сільради, відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

До 9 Травня планується відремонтувати ще чотири пам’ятні знаки на могилах невідомих солдатів, розташованих на території Хоробицької сільської ради.

На Коропщині до святкування 9 Травня ставляться по-особливому. Заздалегідь ведеться робота з упорядкування братських могил і пам’ятників. Ось і цього року сільські голови, активісти сіл та селищ, учні шкіл з великим ентузіазмом підмітали, фарбували, цементували, садили квіти. Потрудилися й учні Червоненської школи, які доглядають за  братською могилою, що розташована за селом в лісі. Це могила розстріляним євреям, яких нацисти вивезли в ліс і розстріляли.

Крім того, заплановано відновити пам’ятник невідомому солдату, розташований у центрі селища Понорниця. Нещодавно меморіал зруйнувався, депутатом було виділено необхідні кошти на реконструкцію, і до свята його обіцяють відновити.

У Новгород-Сіверському районі було проведено упорядкування та ремонт братської могили, яка розташована на Покровщині. Тут поховано  більше 10 тисяч закатованих радянських  військових і партизан, котрі перебували у таборі військовополонених у 1941-1942  роках.

В упорядкуванні й ремонті поховання брали участь учні  та педагогічний колектив  місцевої школи № 2.

У Шептаківський  сільраді упорядкували пам’ятний знак 28  односельцям, які загинули у 1941-1945 роках.

У Кам’янсько-Слобідській сільраді відремонтували пам’ятний  меморіал, де поховано 178 місцевих жителів і 40 воїнів-визволителів, загиблих  у роки війни.

Активно долучились до ініціативи семенівці, у заходах, крім команди депутата, приймали участь керівники району, державні службовці, працівники підприємств, школярі й самі ветерани. Особливу увагу приділено похованням в селах, які пустують і за пам’ятними знаками нікому слідкувати.

Сосничани за матеріальної підтримки народного депутата упорядкували пам’ятний меморіал загиблим воїнам. У заході взяли участь учні та викладачі В’юниської загальноосвітньої школи. Діти та їхні наставники прибрали опале листя,  побутове сміття, яке залишили біля поховання несвідомі відвідувачі.

У селі Іванівка Щорського району помічник депутата разом із громадськими активістами та працівниками сільради упорядкували братські могили захисникам, полеглим у боях за рідний край. До свята Перемоги буде висаджено квіти та монтовано пам’ятні знаки.

Команда народного депутата щиро дякує всім небайдужим, хто долучився до ініціативи та взяв участь у заходах щодо увіковічення пам’яті героїв. Добрі та потрібні справи не залишаються непоміченими, за сприяння Анатолія Євлахова Чернігівською обласною радою буде виділено фінансування на проведення аналогічних заходів по всій Чернігівщині.

Прес-служба народного депутата