ВРЕГУЛЮВАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ЦІН НА МОЛОКО ПРИЙНЯТО У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ

Вода камінь точить. Саме так можна прокоментувати сьогоднішнє голосування щодо законопроекту про встановлення мінімальних закупівельних цін на молоко. Законопроект вчетверте ставиться до порядку денного в список «непрохідних», адже попередні три рази фізично не встигли навіть наблизитись до його розгляду. Але чудо   – Рада працює моторно і встигає розглянути це питання – 227 голосів «за», законопроект прийнято за основу.

Екскурс в історію: ще в грудні минулого року було направлено звернення до Мінагрополітики з клопотанням провести засідання «круглого столу» з переробниками та представниками виробників щодо врегулювання закупівельних цін на молоко. Вже на той час ціни в торгових мережах на молочну продукцію зросли на 30-40%, а селяни й далі отримували 2 гривні за літр. Сплинув місяць – відповіді на звернення не отримали навіть у вигляді відписки, секретаріат міністерства лише відповідав по телефону: «В роботі». У січні було направлено звернення вже до керівника уряду з аналогічним клопотанням,  відповідь, напевно, готують консолідовану, адже не отримали досі.

У лютому було внесено відповідний законопроект, який не властивий для Верховної Ради, адже функція впливу на ціноутворення є прерогативою виконавчих органів. Внесення законопроекту не зворушило керівництво профільного міністерства, вони продовжували ділити посади підконтрольних підприємств. Наприклад, ДПЗКУ на сьогодні вже очікує 4-го директора за 7 місяців. Ще є «дойні» посади в малих держпідприємствах, які не цікаві для ЗМІ, але дуже цікаві агрохолдингам, адже кожне має в безкоштовному користуванні тисячі гектарів першокласного чорнозему для селекції, проте державними є лише номінально.

Ще однією «новелою» Мінагрополітики є вихід на роздрібні ринки. Держава вже зареєструвала власну торгову марку і буде представлена на полицях крамниць у вигляді бакалійних виробів. Уявляєте, в США макарони швидкого приготування ТМ «Federal government of the US»?

У червні групою з двох десятків депутатів було направлено депутатський запит. Сплинув місяць, відповіді знову немає, запит перебуває, напевно, там же, де й звернення, хоча міністр точно читав його текст, адже минулого пленарного тижня оперував даними саме з нього.

Не згадуючи навіть несправедливий розподіл додаткової вартості, постає питання монопольної змови, адже впродовж останнього часу ціна на молочну продукцію в магазинах зросла на 50%, а закупівельна – лише на 10%.

Сьогодні законопроект прийнято за основу, у суб’єктів законодавчої ініціативи є 14 днів на подання своїх пропозицій до законопроекту. Є можливість доопрацювати з урахуванням усіх зацікавлених сторін, а питання індексації та практичної реалізації, які мали сьогодні застереження, можна внести до другого читання.

Прес-служба народного депутата