ПАРЛАМЕНТСЬКІ ЗВ’ЯЗКИ

У липні відбулась третя екскурсія до Верховної Ради для представників обдарованої молоді округу, організована Анатолієм Євлаховим. Попередні екскурсії були організовані для Новгород-Сіверського та Сосницького районів, київської «діаспори» студентів нашого округу, які навчаються у столиці, а 13 липня до Києва завітали представники дитячого самоврядування Коропського району у супроводі педагогів-організаторів. Візит до Києва розпочався з екскурсії до Верховної Ради України. Учні та педагоги мали можливість ознайомитись з історією та архітектурою будівлі парламенту України, там до них приєднався Анатолій Євлахов. Разом з працівником апарату Анатолій Сергійович розповів про особливості роботи Верховної Ради, законотворчий процес, розпорядок робочого дня народного депутата тощо. На відміну від попередніх двох груп, молодь Корощини ставила набагато менше питань депутату та екскурсоводу, проте питання були більш серйозними та фаховими. Напевно, це пояснюється тим, що вони й самі є представниками самоврядування, щоправда, дитячого. Після екскурсії на відвідувачів у супроводі депутата чекав уже звичний обід в їдальні Верховної Ради.

Далі на гостей з Коропщини чекала піша екскурсія центром Києва, вони відвідали Алею Небесної Сотні, де ознайомились з подіями Революції Гідності. Далі прогулялися парком Князя Володимира, відвідали Михайлівський Собор, Десятинну церкву – унікальну церкву без дзвонів. Головним заходом екскурсії історичним центром були відвідини перлини ХІ століття – Софії Київської. Це найдревніша будівля столиці, яка збереглася у первинному вигляді. Професійний гід розповіла про історію церкви, про культурну спадщину, яку залишили наші предки. Діти та педагоги мали можливість на власні очі побачити стародавню культуру, якій майже 1000 років, ознайомитись з мистецтвом мозаїки та фресок, а також з історією стародавнього Києва.

Величезна подяка дітям і педагогам за візит, районному керівництву за допомогу в організації. Сподіваємось, що враження від екскурсії були приємніші за втому, яку всі відчували після шестигодинної екскурсії пам’ятними місцями столиці України.