АНАТОЛІЙ ЄВЛАХОВ: МІСЦЕВІ ВИБОРИ СТАЛИ АРЕНОЮ ЗМАГАННЯ ПОПУЛІСТІВ

25-го жовтня відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування. Ми обиратимемо депутатів до сільських, селищних, міських, районних та обласних рад, сільських та міських голів. Коментар з цього приводу надав народний депутат України Анатолій Євлахов.

 

– Анатолію Сергійовичу, до місцевих виборів залишилось декілька тижнів, але ще з початку літа ми спостерігаємо політичну активність багатьох партій. У чому полягає така зацікавленість партій?

– Перш за все, слід зрозуміти, яка сфера відповідальності у органів місцевого самоврядування, в яких пройдуть вибори. Депутати місцевих рад, сільські та міські голови провінційних містечок – це далекі від політики люди. Мені дивно спостерігати, як в газетах та з телеекранів звучать гасла на кшталт «знизимо тарифи», «підвищимо пенсії», «зробимо контрактною армію та бойових командирів – генералами» тощо, адже це взагалі не повноваження місцевої влади, це прерогатива уряду та центральних органів виконавчої влади. З минулих місцевих виборів українці дуже змінилися, а політики – ні, вони ще не усвідомили, що українці вже навчились відрізняти: де раціональні програми, а де порожні обіцянки. Місцеві вибори стали ареною, де змагаються популісти, для цього навіть створюють нові партії з гарними назвами та не менш красивими гаслами, обіцяють захистити простих людей та розбудовувати рідний край, а насправді просто бажають вберегти власні посади.

– Нещодавно партії «УДАР» і «Блок Петра Порошенка «Солідарність» оголосили про своє об’єднання та участь у місцевих виборах єдиною силою. Що спонукало ці партії до таких рішень?

– В Україні налічується майже 300 партій, кожні вибори ми бачимо в бюлетені нові назви, але нічого кардинального на місцях не змінюється. Після обрання до місцевих рад численні партії розчиняються, а люди, які пройшли під їх знаменами, розпочинають відстоювати власні інтереси, забувши про програму партії та партійну ідеологію, яку підтримали та за яку голосували виборці.

Минулої осені «УДАР» та «Солідарність» пліч-о-пліч пройшли до парламенту та до столичної міської ради. В парламенті це найбільша фракція, яка разом з іншими демократичними силами сформувала коаліцію та взяла на себе відповідальність за реформи та майбутнє країни. В Києві депутатська фракція «УДАР-Солідарність» має більшість голосів, місто очолює лідер об’єднаної партії, столиця взяла курс на європейський розвиток. Усі наші здобутки та невдачі – це наша відповідальність.

Напередодні місцевих виборів партії оголосили про об’єднання не заради рейтингів, а заради відповідальності, адже, йдучи окремо, партії сумарно завжди набирають більше голосів. Мешканці сіл, селищ і містечок мають знати, що відповідальність за комунальне господарство, благоустрій, земельні питання тощо лежить на відповідальній партії та на людях, які її представляють, а не на тому рясному різноманітті партій-одноденок, які отримали рейтинг на популізмі, що пропагує швидкі, прості та безболісні рішення.

Слід зазначити, що цьогорічні місцеві вибори, згідно проекту змін до Конституції, є проміжними в процесі реформи з децентралізації. Вже через два роки після об’єднання громад та прийняття для цього всіх необхідних законів будуть проведені вибори згідно нового адміністративно-територіального устрою. Ці два роки стануть для нашої об’єднаної партії своєрідним екзаменом, який ми не маємо права провалити.

Що порадите своїм землякам напередодні місцевих виборів?

– Перш за все, набратись терпіння, бо той шквал інформації, бруду і захмарних обіцянок слід витримати, а на виборах прийняти зважене рішення.
Хочу нагадати, що ми обиратимемо людей, які відповідатимуть за наше сьогодення, наш побут. За міські дороги, за вуличне освітлення, зелені насадження, вивезення сміття, прибирання снігу, ремонт під’їздів тощо.
Наприклад, міські голови провінційних містечок, якими є райцентри півночі Чернігівщини, за характером діяльності радше завгоспи, ніж політики. Вони повинні знати, в якому будинку зламались двері, де потрібен ремонт водогону,  де потребує видалення аварійне дерево. На все це постійно не вистачає коштів, але цю роботу потрібно виконувати.
Зі свого боку, я зроблю все, щоб голос кожного був врахований, я не потерплю фальшування і підкупу. Нещодавні проміжні вибори до Верховної Ради у 205 округу в Чернігові ще раз підтвердили, що гречку роздають лише до виборів, а після них люди залишаються наодинці зі своїми проблемами.

Закликаю всіх прийти на вибори, адже сьогоднішній ворог розраховує на нашу байдужість, не дайте ворогу жодного шансу!

Спілкувався Ярослав ЧОРНИЙ