Робоча поїздка на Корюківщину

У вівторок, 9 лютого, народний депутат України Анатолій Євлахов відвідав з робочим візитом Корюківський район.

Народний депутат завітав до Корюківської загальноосвітньої школи № 4,  де обговорив з керівництвом району перспективу облаштування в школі спортивного майданчика, а також оцінив роботу нещодавно відкритого комп’ютерного класу. На початку грудня, коли депутат зустрічався з колективом школи, педагоги поскаржилися йому на застарілу техніку, яку не модернізовували з дати відкриття школи. Анатолій Євлахов звернувся до власників підприємства, яке будує в райцентрі електростанцію, з клопотанням допомогти у вирішенні цієї проблеми. А сьогодні учні та педагоги мають можливість користуватись сучасним комп’ютерним класом на 20 місць.

«Бізнес повинен бути соціально відповідальним, не можна залишатися байдужим до потреб громади, на території якої ти здійснюєш  свою успішну комерційну діяльність. Головне у стосунках бізнес-громада – це конструктивний діалог і взаємовигідні компроміси», – зазначив народний депутат.

Наступними пунктами візиту Анатолія Євлахова стали школи у селах Савинки, Сядрине. Народний депутат ознайомився з роботою навчальних закладів, нової  котельні, яка забезпечує теплом Сядринську школу і побудована минулого року за рахунок державного бюджету. Котельня обладнана сучасними твердопаливними котлами, завдяки чому закладу вдалося втричі знизити витрати на опалення.

Анатолій Євлахов наголосив на важливості економії бюджетних коштів і  переходу з газових котлів на твердопаливні.

«Корюківський район має все необхідне для забезпечення бюджетних установ дешевим твердим паливом, а місцева влада повинна налагодити чітку взаємовигідну співпрацю з лісгоспами», – зазначив він.

Далі Анатолій Євлахов поспішив до селища Холми, де в цей час розгортався конфлікт між газорозподільчим підприємством і місцевою громадою. Через колізії у нормативних документах місцева школа могла залишитись без опалення.

Представники та служба безпеки газорозподільчого підприємства мали на меті негайно припинити газопостачання. В емоційну дискусію втрутився Анатолій Євлахов, який повернув діалог в конструктивне русло, підтримавши місцеву громаду.

«Ви, як і директор школи, як я і селищний голова – наймані працівники. Ви приїхали сюди за завданням керівництва відімкнути школу від газу. Ми відповідаємо, що заморозити школу ми вам не дамо! Ніяких документів також підписувати не будемо! Я щойно мав розмову з губернатором, це проблема не Холмів, не Чернігівщини, а всієї України, тому це питання буде вирішуватись не в кабінеті директора школи. Можете спокійно їхати до Чернігова і доповісти своєму керівництву, що ви зробили все, але виконати розпорядження фізично неможливо», – зазначив Анатолій Євлахов у спілкуванні з представниками газорозподільчого підприємства.

Після від’їзду «непроханих гостей» народний депутат ознайомився з роботою педагогічного колективу та експонатами кімнати-музею українських старожитностей, яку створили місцеві ентузіасти, а також обговорив  з місцевою владою природу неприємностей, які виникли з газовиками.

«Холминська школа – найбільша сільська школа, торік тут замінили старі вікна на сучасні енергоощадні, цього року потрібно попрощатись з газовим опаленням. У Холмах є один з найбільших лісгоспів області, який нарощує виробництво, мені дивно, як, маючи стільки палива, школа й далі купує дорогий імпортний газ», – наголосив депутат.

Повернувшись до Корюківки, Анатолій Євлахов завітав до загальноосвітньої школи № 1, поспілкувався з директором закладу, дізнався про необхідність заміни старих вікон і часткового ремонту покрівлі.

У всіх навчальних закладах народний депутат вивчав проблеми підвезення учнів шкільними автобусами, заходи з енергозбереження, особисто перевіряв роботу їдалень, температурний режим приміщень, у тому числі в спортивних і актових залах.

«Торік я порушував перед губернатором питання щодо шкільних автобусів, адже, крім скорочення кількості шкіл, є старіння існуючого парку автобусів. Цього року обласний бюджет виділив половину коштів на закупівлю 22 автобусів, другу половину мають забезпечити місцеві бюджети. З одного боку, це добре, а з іншого нам потрібно глобально вирішувати питання з автобусами. Потрібно оновлювати парк старих ЛАЗів і ПАЗів, яким під 30 років, при цьому залишається проблема з жахливими дорогами, особливо взимку», – розповів Анатолій Євлахов.

У Корюківці нардеп також відвідав управління соціального захисту, де ознайомився з процедурою надання субсидій, роботою відділів, потребами та проблемами працівників.

Народний депутат наголосив на необхідності реформування галузі соціального захисту, важливості заміни паперового документообігу електронним, монетизації пільг.

«Я вже втретє відвідую управління соцзахисту в різних районах округу. Міністерство соціальної політики готує реформу галузі, а я намагаюсь донести міністру стан справ «очима людей», а не службовців міністерства. Наприклад, в управлінні соцзахисту постійна проблема з наявністю паперу не так через брак фінансування, як через велику кількість паперової роботи, яка має бути автоматизована. В еру технологій працівники соцзахисту вручну ріжуть смужки-повідомлення від податкової і приклеюють їх в справу. Важливим питанням є справедлива заробітна плата, працівники соціального захисту мають отримувати зарплату не нижчу ніж у своїх колег, наприклад, з держпраці», – резюмував Анатолій Євлахов.

Наприкінці робочої поїздки народний депутат завітав у дитячо-юнацький спортивний клуб «Сила», створений Михайлом Папіним і Сергієм Панкратьєвим, які є фанатами боксу.  У підвалі Корюківської райлікарні, де донедавна був безлад, сьогодні функціонує храм сили, мужності і здоров’я. Сергій Панкратьєв розповів про амбіції клубу і  подякував Анатолію Євлахову за допомогу в придбанні інвентаря.

«Чернігівщина незабаром буде славна не лише біатлоном, а й боксом та іншими бойовими мистецтвами. Торік нас радували борці та боксери зі Щорсу, хортингісти з Семенівки, боксери з Новгород-Сіверського, приємно, що славну спортивну сім’ю поповнили й корюківчани. Цей клуб будувався силами багатьох людей, але вже має хороші досягнення. Здоров’я – це найкраща інвестиція, а з такими людьми як Михайло і Сергій у Корюківки тепер також є вибір між пляшкою пива біля супермаркету і здоровим способом життя», – розповів на завершення Анатолій Євлахов.

Фотозвіт тут.

Прес-служба народного депутата