Вшанували пам’ять загиблих

Першого березня вшанували пам’ять тих, хто 73 роки тому загинув під час Корюківської трагедії.

В урочистому мітингу-реквіємі, який відбувся в центрі Корюківки,  взяли участь народний депутат України Анатолій Євлахов, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, керівництво району та міста, місцеві жителі, гості.

Незважаючи на холодну і дощову погоду, містян і гостей Корюківки в цей день було незвично багато. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Протягом довгих десятиліть Корюківська трагедія всіляко замовчувалась, але тепер нарешті набуває широкого розголосу.

«Ця трагедія має стати відомою. І не тільки на рівні нашої області, а й на рівні України. Вона повинна стати відомою всьому світові, бо за роки незалежності, не дивлячись на те, що це найбільша трагедія в історії Другої світової війни, на жаль, мало людей знають про те, що відбулося в Корюківці. Вічна пам’ять тим, хто загинув», – зазначив під час своєю промови народний депутат України Анатолій Євлахов.

Згадали на мітингу і про долю затвердженого три роки тому проекту Меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами. Кошторис проекту складає більше сорока мільйонів гривень і передбачає забудову двох берегів річки Бреч, з перепохованнями загиблих, символічним окам’янілим рушником із зображенням ікони Божої матері при в’їзді на територію комплексу, музеєм без вікон, де всередині була б представлена трагедія кожного населеного пункту України, а на стелі приміщення висіли б символічні натільні хрестики.

Вартість проекту є не підйомною для обласного бюджету, адже це майже половина  його річних видатків. Але дуже важливо, щоб справа Меморіалу зрушила з місця, тому цього року буде зроблено перший крок і добудовано в м. Корюківка музей з відповідною тематикою. Кошти у сумі 500 тисяч гривень буде виділено з обласного бюджету.

Що стосується Меморіального комплексу, то за його спорудження має взятися Міністерство культури у спів-фінансуванні з міжнародними меценатами, адже це має стати символом скорботи та вічної пам’яті безневинно убієнних.

Меморіальному комплексу бути, але де і як він виглядатиме – повинна вирішити місцева громада, переконаний голова облдержадміністрації Валерій Куліч. «Ми маємо спочатку затвердити проект, тоді зрозуміємо, скільки це буде коштувати. Область сама цей вартісний проект самотужки не витягне», – зазначив він.

Мітинг-реквієм закінчився поминальною літією на місці перепоховання загиблих в урочищі Гай біля Корюківки.

Фоторепортаж тут.

Історична довідка

Корюківська трагедія – найкривавіший злочин нацистів проти людства, скоєний 1, 2 і 9 березня 1943 року. Тоді нацисти, які вирішили помститися за дії радянських партизанів, розстріляли близько 7 тисяч місцевих жителів.

Прес-служба народного депутата