Робота в окрузі. Щорський район

Під час чергової робочої поїздки в округ, яка відбулась 10 березня, народний депутат України Анатолій Євлахов відвідав Щорський район.

У селі Кучинівка депутат завітав до дитячого садка, розташованого в приміщенні колишньої контори. Ознайомившись з роботою закладу, разом із завідуючою Аллою Єрмоленко, сільським головою Оленою Недвигою і представниками районної влади Анатолій Євлахов обговорив питання будівництва додаткових приміщень. За словами Алли Єрмоленко, наразі дитсадок відвідують 23 хлопчиків і дівчаток, для решти бракує місць. Нині в селі 58 дошкільнят, тож розширення дитсадка – одна з головних проблем місцевої громади. Для вирішення питання з фінансуванням депутат запропонував продати занедбане приміщення, розташоване поруч із закладом, а виручені кошти направити на будівництво.

«У нас не так багато сіл, де стільки дітей, що навіть існує черга у дитсадок, тож питання будівництва додаткових приміщень треба вирішити найближчим часом», – наголосив Анатолій Євлахов.

Обговорення нагальних проблем громади продовжилося у Кучинівській сільраді, де відбулась зустріч з місцевими активістами і  сільським головою у минулому, а нині членом виконкому Валентиною Карась. Під час спілкування порушували питання вартості проїзду, забезпечення місцевої школи доступом до швидкісного Інтернету, купівлі велосипедів для листонош і працівників фельдшерсько-акушерського пункту.

Анатолій Євлахов обіцяв посприяти у вирішенні деяких питань, а також порадив ефективніше використовувати доходи місцевого бюджету. Крім того, він  розповів про останні законодавчі ініціативи, необхідність реформи медичної галузі, об’єднання громад, приватизацію державних підприємств, подолання корупції.

Окремо народний депутат зупинився на законопроекті щодо наповнення місцевих бюджетів за рахунок відрахувань з продажу лісу, а також пілотному проекті перерахування понадпланових митних зборів на ремонт і будування доріг.

Далі Анатолій Євлахов відвідав село Великий Щимель, де  також зустрівся з представниками місцевої громади. Людей цікавили підвищення закупівельної ціни на молоко, дотації на утримання великої рогатої худоби, розмір пенсій, ремонт ФАПу, збудованому майже 30 років тому.

«Ні для кого не секрет, що одним із основних засобів виживання українського селянина є продаж молока, яке нині закупають за вкрай низькими цінами, – заявив Анатолій Євлахов під час зустрічі, – тож, крім підвищення закупівельної ціни, я також пропоную її своєчасну індексацію. Адже через високу інфляцію ті 4 гривні за літр, передбачені в законопроекті, дещо втрачають свою актуальність».

Депутат також наголосив на необхідності створення молочних кооперативів, які дадуть змогу суттєво підвищити закупівельну ціну на молоко і покращити фінансовий стан селян.

«На жаль, нині на Чернігівщині найгірша ситуація зі створенням молочним кооперативів. У той час, коли в інших регіонах це питання активно вирішується, в нашій області люди з незрозумілих причин виявляють байдужість», – повідомив він.

Депутат також докладно розповів про свій законопроект щодо наповнення місцевих бюджетів за рахунок відрахувань з продажу лісу. Наступного пленарного тижня цей проект закону повинен бути розглянутий. Анатолій Євлахов також наголосив, що, крім заборони продажу за кордон лісу-кругляку, важливим питанням є створення в окрузі заводу з переробки деревини.

«Це дасть змогу створити додаткові робочі місця, дещо вирішити проблему сільського безробіття, а також наповнення місцевих бюджетів», – зазначив він.

Наступним пунктом візиту народного депутата стала районна дитячо-юнацька спортивна школа. Анатолій Євлахов ознайомився з ходом виконання заходів по енергозбереженню, ремонтних робіт приміщення і трибун стадіону.

Далі він відвідав районну гімназію. Директор закладу Олександр Щербина провів для гостя екскурсію, показав нещодавно відремонтований  кабінет хімії, ознайомив з проектами будівництва спортивних майданчиків.

Депутат схвалив діяльність місцевої влади, яка в найважчі для країни часи демонструє монолітність. «Конструктивна і взаємовигідна співпраця між всіма рівнями влади в Щорському районі дає впевненість у тому, що все заплановане на поточний рік буде втілено в життя. Крок за кроком. Головне, що є порозуміння, є бажання. І головне – є підтримка людей», – наголосив Анатолій Євлахов.

У селі Гірськ депутат завітав до дитячого садку і відділу прикордонної служби. Анатолій Євлахов цікавився температурним режимом приміщень садка, матеріально-фінансовим забезпеченням військових, заходами з охорони Державного кордону.

На зворотньому шляху депутат відвідав Городнянську районну гімназію, в якій завершується довготривалий ремонт. Анатолій Євлахов обговорив з директором закладу і представником ТОВ «Будспец» хід ремонтних робіт, виявлені недоліки та можливості їхнього усунення.

Фоторепортаж тут.

Прес-служба народного депутата