«Зекономлені» взимку субсидії мають залишитись на літній період

Анатолій Євлахов, народний депутат України від 207 виборчого округу звернувся до Уряду з вимогою надати людям можливість використати в літній період зекономлені за опалювальний період субсидії та квоти на газ за зниженою ціною.

Досить тепла зима 2015-2016 призвела до значної економії енергоносіїв, взимку Україна не купувала газ у Росії, у березні Україна має значні запаси газу, система субсидій у більшості випадків компенсувала незахищеним верствам населення зростання тарифів і подекуди виникла навіть переплата за спожиті послуги. Зважаючи на це, народний депутат України Анатолій Євлахов звернувся до Уряду і Мінсоцполітики з вимогою дозволити споживачам використовувати переплату за спожиті послуги та зекономлені норми газу за соціальної ціною в міжопалювальний період.

«Тепла зима дала змогу нам цього року зекономити значні запаси енергоресурсів, але кошти в бюджеті на субсидії були передбачені раніше. По завершенню опалювального сезону перед Урядом буде питання, куди спрямувати переплату, але я вимагаю від них, щоб ці кошти було спрямовано туди, куди й було передбачено – людям. Провів розмову з міністром соціальної політики і маю сподівання, що по завершенню опалювального сезону все, що зекономимо – залишимо людям», – розповів Анатолій Євлахов.

Першим етапом буде можливість використовувати переплату в рахунок майбутніх платежів, але не виключається можливість монетизації цієї переплати. Міністерство соціальної політики розгляне можливість зекономлені пільги надати людям у вигляді коштів для здійснення енергоефективності (утеплення будинків, заміна вікон тощо).

«Дати можливість людям утеплити свої помешкання – це сьогодні першочергове завдання для Уряду. Ми з колегами пролобіювали питання продовження у 2016 році програми «Теплий кредит». Звичні для європейців металопластикові вікна, теплі фасади та енергоефективні батареї мають стати для українців доступнішими. Можливо, і зекономлені субсидії держава зможе виплатити людям для здійснення заходів з енергоефективності», – наголосив нардеп.

Щодо реформування соціальної сфери, то сьогодні розробляються відповідні проекти законів, роботи ведуться в напрямку не лише реформування соціальних служб, а й монетизації пільг.

«Я прихильник того, щоб людям виплачували пільги грошима, а не компенсацією спожитих послуг. Наприклад, сьогодні споживачі отримують субсидії на тверде паливо «живими грошима» і самі вирішують: куди, коли і скільки витрачати. Так саме має бути з усіма пільгами та субсидіями – люди краще за чиновників усвідомлюють свої потреби», – підсумував Анатолій Євлахов.

Віктор Михайленко з Верховної Ради України