Куліч з Євлаховим відвідали Сіверщину

У п’ятницю, 13 травня, народний депутат України Анатолій Євлахов і голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч відвідали з робочим візитом Коропський та Новгород-Сіверський райони.

У Коропі Анатолій Євлахов і Валерій Куліч зустрілись з рідними п’яти  воїнів-героїв, які загинули, захищаючи суверенітет і незалежність України у війні на сході. Народний депутат і голова облдержадміністрації поцікавилися проблемами, які турбують рідних і близьких загиблих, та обговорили шляхи їх вирішення.

На мітингу біля Коропської райдержадміністрації Валерій Куліч вручив вдові Юрія Мальцева, Наталії Миколаївні, державну нагороду – орден «За мужність» III ступеня, яким посмертно було нагороджено її чоловіка.

На заході також відбулася урочиста передача нового шкільного автобусу для Коропської загальноосвітньої школи імені Т. Г. Шевченка.

Далі гості завітали до нещодавно відремонтованого поліклінічного корпусу Коропської центральної районної лікарні та урочисто перерізали символічну стрічку на вході.

«Найбільший вклад у те, що відбулося, зробила головний лікар Стефанія Василівна Миронова. Наше знайомство сталося саме на руїнах цієї поліклініки, коли тут ще нічого не було. Я їй тоді пообіцяв, що зроблю для ремонту цього приміщення все, щоб у Коропі була нормальна лікарня, була нормальна поліклініка. І в мене було бажання це зробити, і ми зробили це всі разом. Зробили за допомогою обласної та районної адміністрації, за допомогою жителів Коропщини», – зазначив на відкритті поліклініки Анатолій Євлахов.

Головний лікар подякувала гостям за підтримку, завдяки якій нарешті вдалося завершити ремонтні роботи, що були заморожені 4 роки тому за попередньої влади, та провела для них екскурсію приміщеннями закладу. Анатолій Євлахов і Валерій Куліч також відвідали стаціонарне відділення лікарні.

Якісна медицина – це і запорука успіху новоутворених територіальних громад, і завдання всіх рівнів влади – такий наголос зробили гості за результатами візиту до лікарні.

Цього дня ще один новий шкільний автобус народний депутат України і голова ОДА передали навчально-виховному закладу, що в селі Дегтярівка Новгород-Сіверського району. Транспортний засіб, якого так потребував заклад, буде підвозити 56 дітей із чотирьох сусідніх сіл.

Наступним пунктом поїздки був Новгород-Сіверський, в якому Анатолій Євлахов і Валерій Куліч відвідали центральну районну лікарню імені І. В. Буяльського, загальноосвітню школу № 2, гімназію № 1 імені Б. Майстренка, дитячо-юнацьку спортивну школу.

Під час відвідування закладів, спілкування з колективами обговорювалися питання децентралізації, опалення приміщень, енергозбереження, реформи освіти, об’єднання громад.

«Питання об’єднання – це повноваження людей на місцях, я не можу нав’язувати свою думку, але я розвіюю міфи, які породжуються внаслідок цієї реформи. Люди часто ототожнюють цей процес з укрупненням, яке відбувалося на теренах нашої області у післявоєнний період. Наприклад, ліквідований Холминський район тричі змінював районний центр, Понорниця також пам’ятає приєднання до Коропа… Відповідно, люди сприймають цей процес з пересторогою, але об’єднання громад – це не укрупнення адміністративних утворень. Громада матиме аналогічну інфраструктуру, яку сьогодні має район, але цю громаду очолюватиме обраний людьми голова, а не призначений Президентом чиновник», – наголосив Анатолій Євлахов.

Наприкінці робочого візиту в округ народний депутат України Анатолій Євлахов і голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни та поклали квіти до пам’ятника жертвам фашизму. Вони також відвідали Спасо-Преображенський чоловічий монастир, де поспілкувалися з настоятелем отцем Никодимом,  помолилися у Спасо-Преображенському соборі. Екскурсовод музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім», розташованого на території монастиря,  ознайомила гостей з історією древнього Новгорода-Сіверського і монастиря, який є видатною пам’яткою архітектури ХІ – ХІХ століть.

Фотозвіт тут.

Прес-служба депутата