СВЯТО ТРАДИЦІЙ

У передостанній день липня на центральній площі Коропа відзначили відновлене традиційне районне свято – 14-й Миколаївський ярмарок.

На початку заходу відбулася традиційна хресна хода вулицями Коропа, освячення ярмарку, після чого урочисто відкрили свято.

Гостей та місцевих жителів зустрічали традиційні персонажі: гетьман  Многогрішний, баба Калачиха, бургомістр і поштмейстер. У костюмованому параді взяли участь організації, установи та сільські громади. Кожне село продемонструвало свою історію, самобутність і колорит. Таланти та вміння представили учні районного центру дитячої та юнацької творчості, районної школи мистецтв. Парадним маршем пройшовся головною доріжкою духовий оркестр.

Після костюмованого параду на відвідувачів ярмарку чекала насичена музично-розважальна програма, в якій взяли участь самодіяльні колективи сіл району, юні акробати макошинського циркового колективу «Юність», вокальний колектив «Кролевецькі рушники» та інші.

У «Містечку майстрів» відвідувачі мали змогу придбати художні вироби, а також вироби домашнього вжитку, виготовлені місцевими умільцями, а в куренях можна було відпочити та скуштувати місцевих смаколиків.

Увечері присутніх розважали відомі артисти Анастасія Приходько, Павло Мрежук, Астрая, гурт «Мальви» та інші.

Не обійшлося на заході без нагород. Підбиваючи підсумки костюмованого проходження громад, оргкомітет визначив переможців: І місце вибороло об’єднання Оболоння, Будища, Городища і Придеснянського, ІІ місце – об’єднана громада Радичева і Розлетів, ІІІ місце – Билківська громада.

У номінації «За кращий курінь» перше місце зайняла Атюша, друге – Сохачі, третє – Мезинський національно-природній парк.

Районне свято відвідав і народний депутат Анатолій Євлахов. Він зізнався, що багато чув про коропський ярмарок, але побувати на ньому не довелось, і тому він приємно вражений такою масштабністю і колоритом заходу.

Фотозвіт тут.

Довідка

Традиція ярмаркувати в Коропі наприкінці липня має давню історію. У 1848 році страшна епідемія холери косила містян. Тоді з Рихлівського монастиря, розташованого неподалік Коропа, принесли ікону чудотворця Миколая. Після хресної ходи навколо міста холера відступила. З того часу до ікони особливе ставлення, і на честь святого щорічно проводять ярмарок. Два роки поспіль – 2014-го і 2015-го – через події на Сході святкування не було. Цьоріч традицію відновили.

Прес-служба народного депутата