Медицина, освіта і спорт – пріоритет депутата

27-го січня з робочим візитом у Городні побував народний депутат Анатолій Євлахов. Під час поїздки депутат відвідав Городнянську гімназію, загальноосвітню школу №2, районну лікарню.

Гімназія: дах є, на черзі – оснащення класів

Анатолій Євлахов переговорив з директором районної гімназії Михайлом Федоренком. Спільно оцінили вже зроблене за минулий рік. Директор навчального закладу висловив подяку Анатолію Сергійовичу за сприяння у завершенні ремонту, особливо, що стосувалося даху гімназії, котрий три роки поспіль ніяк не міг дочекатися завершення ремонту, постійно протікав.

– Ми відокремлюємо, що найважливіше. Першочергово було вирішити питання по даху –  зробили. Тепер вирішуватимемо питання по оснащенню  класів, – пообіцяв Анатолій Євлахов. –  Ті ж мультимедіа. Вони не коштують захмарних сум.

Анатолій Сергійович закликав звертатися до його помічників зі своїми потребами, оскільки, якщо в бюджеті з’являються «швидкі» гроші, їх треба терміново реалізовувати.

В актовому залі народний депутат вручив початковій школі №1 мультимедійне обладнання, придбане з його ініціативи за кошти, виділені на  соціально-економічний розвитку.

Курсуючи коридорами гімназії, Анатолій Сергійович запримітив тенісний стіл, навколо якого на перерві збираються діти. Щоб не забути, у якому стані стіл, сфотографував собі на телефон.

Крім того, разом з директором Михайлом Федоренком, пройшлися комп’ютерними класами навчального закладу. Нардеп схвально відгукнувся на ідею адміністрації школи з реконструкції шкільних парт і стільців: верх меблів працівники школи своїми руками замінили новими матеріалами. І школярам зручно, і кошти зекономили.

Анатолій Євлахов також звернув увагу на стан класних дошок у кабінетах, помітивши собі, за можливості, їх необхідну заміну на сучасні.

–  Сьогодні часто забувають про шкільні дошки, –  підсумував він. –  А вони вкрай необхідні. Нові, в нормальному стані, щоб дітям було добре видно і зручно писати.

Районна лікарня: пологове відділення і транспорт

У Городнянській центральній районній лікарні та Центрі надання первинної медико-санітарної допомоги Анатолій Євлахов зустрівся з колективом, котрому вручив медичне обладнання. Обговорили проблеми реформування медицини. Колектив лікарні задавав депутату наболілі питання: про житло для молодих спеціалістів, вибір пенсії чи зарплати працівників поважного віку. Спільно намагалися знайти їх рішення.

– Проблеми реформування медицини в тому, що немає міністра охорони здоров’я, а є тільки виконуючий обов’язки. Буде міністр –  усе зрушиться з місця, –  переконаний Анатолій Євлахов. –  Особливість Чернігівщини в тому, що в нас низька густота населення, а якісні медичні послуги має отримувати кожен: як житель міста, так і мешканець найвіддаленішого села. На Городнянщині гостро стоїть питання пологового відділення. В Городні народжує менше 30 жінок на рік, натомість матусі обирають обласні заклади, до Чернігова менше години їзди на автомобілі.

Разом з тим, народний депутат заспокоїв – не дивлячись на реформування медичної галузі, лікарня в Городні буде.

Також Анатолій Євлахов помітив собі питання необхідності транспорту для Центру надання первинної медицини. Нехай не оснащених карет швидкої допомоги, хоча б легкових автомобілів, щоб можна було виїхати на виклик.

Школа №2: кабінет як в університеті і боксерський ринг

Наступним пунктом візиту Анатолія Євлахова стала Городнянська загальноосвітня школа №2, котра також отримала мультимедійні пристрої.

Педагогічний колектив школи №2 виявився найохочішим на запитання до народного депутата. Кожен висловлював свої проблеми та пропозиції для покращення навчального процесу.

Порушували питання: оснащення кабінетів учителів-предметників, зокрема, кабінетів літератури та історії. Останнім, наприклад, катастрофічно не вистачає карт, котрі, як вони самі говорять, «передають із покоління в покоління». Говорили і про пенсійний вік для педагогів (виходу на відпочинок за вислугою років), оснащення комп’ютерних класів, ремонту окремих кабінетів тощо.

Зокрема, реконструкції потребує музичний клас, котрий, маючи вигляд студентської аудиторії, викликав захват у депутата –  чи мають школи обласних центрів такі кабінети?

Також поговорили про актову залу, котра перебуває практично в критичному стані і потребує термінового ремонту. При тому, що проект на ремонт уже є. Справа, як завжди, за малим –  за фінансуванням.

Чи не найбільше чекали на Анатолія Євлахова у бомбосховищі школи №2, де активіст Максим Добродєєв організував секцію з боксу. Бачачи старання молодого спортсмена, Анатолій Євлахов подарував юним боксерам… ринг. Вдячні хлопці провели для народного депутата спаринг між собою, дякували, раділи. Воно й не дивно, адже раніше не те, що про ринг, навіть про боксерські груші діти не могли мріяти, боксували… автомобільні шини.

–  Молодці, хлопці, що займаєтеся, –  похвалив Анатолій Сергійович. –  Що вам ще потрібно?

–  А що так буває? Ще можна щось попросити? –  щиро здивувався Максим Добродєєв.

На прощання городянський тренер з боксу і народний депутат потисли один одному руки.

–  Чекаю від вас призових місць на змаганнях, –  мотивував спортсменів Анатолій Сергійович. –  Адже більшість видатних спортсменів не з мегаполісів, а з маленьких містечок. Віталій Кличко теж не в столиці народився. Сподіваюся, що серед вас — майбутній чемпіон.

У пам’ять про минуле

Наостанок свого візиту до Городні Анатолій Євлахов з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту разом з очільниками району і міста поклав квіти до пам’ятного знаку розстріляним мирним жителям Городнянщини в роки нацистської окупації.

Фоторепортаж тут.