Комфортне селище для кожного

У п’ятницю, 24 березня, у Сосниці відбулися традиційні загальні збори громадян.

Порядок денний нараховував три головні питання, зокрема звіт Сосницького селищного голови за 2016 рік, план розвитку на 2017-й і громадське обговорення про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

У загальних зборах, які відбулися в будинку культури, взяв участь народний депутат України Анатолій Євлахов, за сприяння якого торік у селищі вдалося успішно реалізувати кілька соціальних проектів.

На один із них – модернізацію вуличного освітлення селища – завдяки сприянню народного депутата з державного бюджету була спрямована субвенція на соціально-економічний розвиток, і у співфінансуванні з селищним бюджетом вдалось реалізувати першу чергу проекту реконструкції освітлення Сосниці.

Під час реалізації проекту було змонтовано 155 нових енергозберігаючих світильників, замінено 600 ламп, проведено нові попередньо ізольовані лінії вуличного освітлення, заземлено опори та змонтовано новий щит управління.

Також завдяки підтримці Анатолія Євлахова у центрі Сосниці побудували новий дитячий майданчик, який став прикрасою селища і подарунком для дітлахів та їхніх батьків.

– Сосниця має бути комфортним містечком для жителів, – наголосив з цього приводу народний депутат, – а завдання всіх гілок влади – робити життя людей кращим.

Він також зазначив, що торік на вирішення соціально-економічних питань Сосниччини було залучено близько 6 мільйонів бюджетних коштів, а ще майже 800 тисяч повинно надійти протягом найближчих двох тижнів.

– Ремонт гімназії, який розпочато торік, цього року має продовжитись. Є питання до підрядної організації, але тут потрібна солідарна відповідальність усіх гілок влади. Моє завдання – це знайти фінансування, завдання місцевої влади – якісно освоїти кошти, а для того, щоб ці кошти надійшли, потрібно мати якісні проекти, які сьогодні готуються досить не професійно,  – сказав Анатолій Євлахов.

Крім того, він зауважив, що там, де в Сосниці оновилось освітлення, проблема закрита на найближчі 10 років. Не потрібно буде не те що змінювати світильники, навіть ожеледі нове освітлення не боїться.

Також депутат повідомив, що 500 тисяч гривень було спрямовано на потреби в обладнанні Сосницької лікарні, яка, за його словами, працює і буде працювати.

– Цьогоріч плануємо направити на район не менше 3 мільйонів гривень, – сказав під час свого виступу Анатолій Євлахов, – для вирішення нагальних питань.

Ці кошти спрямують на придбання твердопаливних котлів для дошкільних навчальних закладів «Сонечко» і «Калинка»,  завершення проекту вуличного освітлення селища і сіл Мале Устя, Ганнівка.

Також у планах народного депутата допомога будівництва в Сосниці спортивного майданчика зі штучним покриттям, на якому могли б займатися спортом не тільки діти і молодь, а й дорослі. За словами народного депутата, такий майданчик з’явиться не тільки в Сосниці, а ще в 5 районних центрах виборчого округу № 207.

Крім цього, ще один мільйон гривень державних коштів спрямують для потреб фельдшерсько-акушерських пунктів округу, що, на думку Анатолія Євлахова, є важливою складовою надання якісної медичної допомоги жителям сіл і успішного проведення медичної реформи.

Але головним, упевнений народний депутат, для подальшого розвитку Сосниці і регіону, є забезпечення громадян роботою.

– Якщо не буде роботи, то місцева молодь звідси поїде. Тож треба зробити все, щоб Сосниця розвивалася, щоб люди звідси не їхали. Для цього ми повинні зайняти населення, забезпечити всіх роботою, створити нові робочі місця, – наголосив він.

Анатолій Євлахов також зазначив, що нині для Сосниці склалася сприятлива ситуація, коли інтереси її жителів представлені в кожному представницькому органі, починаючи від обласної ради і закінчуючи українським парламентом, і закликав цим скористатися.

– Нині над Сосницею, як мовиться, зійшлися зірки: ви маєте підтримку депутата облради, мою, голови обласної держадміністрації, тож треба цим скористатися, – сказав він.

Народний депутат також підтримав ідею створення Сосницької об’єднаної територіальної громади і закликав місцеву владу  і жителів знайти порозуміння, не гальмуватицей важливий процес, аби не опинитися «в останньому вагоні потягу».

Прес-служба депутата