У Чернігові побудують новий корпус онкодиспансеру

Сьогодні, 5 липня, на території Чернігівського обласного онкологічного диспансеру відбулося урочисте закладання капсули на місці майбутнього будівництва корпусу під сучасне радіотерапевтичне обладнання – лінійний прискорювач.

В урочистій церемонії взяв участь і народний депутат України Анатолій Євлахов. Він –  як і решта представників Чернігівщини у Верховній Раді – повністю підтримує проект майбутнього будівництва, ідея реалізація якого об’єднала зусилля всіх гілок влади – виконавчої, парламентської, органів самоврядування.

Власними силами Обласний онкологічний диспансер придбати нове обладнання не в змозі, тому що орієнтовна вартість сучасної альтернативи гамма-терапевтичним апаратам – лінійного прискорювача – сягає близько 100 мільйонів гривень.

Цього року на закупівлю лінійного прискорювача фінансування передбачено і за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, і з обласного бюджету. Проте й цього об’єму ресурсів недостатньо.

Для залучення решти коштів, необхідних для реалізації проекту, було підписано Меморандум про наміри зі співробітництва між Чернігівською ОДА, обласною радою, Чернігівською міською радою і народними депутатами України щодо сприяння забезпеченню високовартісним медичним обладнанням (лінійним прискорювачем) КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер».

Документ підписали голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народні депутати України Олег Ляшко, Валерій Давиденко, Анатолій Євлахов і Анна Романова.

Проект підтримали також й інші народні депутати з числа тих, хто представляє та лобіює інтереси громади Чернігівської області у парламенті. Голова обласної державної адміністрацій подякував, крім присутніх, ще й, зокрема, народним депутатам України Сергію Березенку, Максиму Микитасю, Олександру Кодолі, Олегу Купрієнку, Василю Амельченку, Олександру Черненку і Олегу Дмитренку.

Звертаючись до присутніх на урочистостях із нагоди підписання Меморандуму та закладання капсули на місці майбутнього будівництва, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, зокрема, зазначив: «Дякую всім нашим чернігівським народним депутатам, які долучилися до проекту. Так сталося, що я перебував у стінах цього парламенту доволі короткий термін, але очолював депутатську групу «Чернігівщина», тому дуже приємно, що всі колеги-депутати дружно підтримують проект, незважаючи на те, хто яку політичну силу представляє. Адже на першому місці в нас – Чернігівщина.

Ми складаємося на це всім миром: 17 мільйонів гривень – з обласного бюджету, 40 мільйонів надає Фонд регіонального розвитку, 10 мільйонів – дякуючи Чернігівському міському голові, дає міський бюджет, долучаються всі народні депутати коштами соціально-економічного розвитку. У цьому будівництві бере участь кожна громада, кожен район Чернігівщини в межах можливостей: по 100, по 200 тисяч гривень – хто скільки може. Це свідчить про важливість того об’єкту, який ми закладаємо».

Він також зазначив, що на сьогодні нема жодної лікарні в області, яка б була повністю устаткована сучасним обладнанням, тож час змінити цю ситуацію.

Коментуючи сьогоднішню подію, народний депутат України Анатолій Євлахов зазначив: «Будівництво нового корпусу і закупівля сучасного обладнання – лінійного прискорювача – стане вагомою допомогою у лікуванні жителів області, наданні якісної медичної допомоги населенню, боротьбі з онкологічними захворюваннями».

Після офіційної частини заходів гості ознайомилися з діяльністю закладу. Вичерпні пояснення, як із фахових медичних, так і з організаційних питань, надавав головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру та ініціатор втілення проекту Валерій Зуб.

Довідково

Щорічно в Чернігівському обласному онкологічному диспансері променеву терапію отримують понад 2500 хворих, із яких близько 1900 – дистанційне гамма-терапевтичне лікування. Загалом променева терапія застосовується для лікування пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями у близько 60% випадків.

За матеріалами прес-служби Чернігівської ОДА