ГОЛОВНЕ – СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ОКРУГУ

Учора, 10 січня, народний депутат України Анатолій Євлахов відвідав з робочим візитом одразу три районні центри свого округу: Городню, Сновськ і Корюківку.

Першу робочу поїздку в округ у новому році народний депутат почав із Городні, де зустрівся з колективом медиків району.

На початку зустрічі Анатолій Євлахов урочисто вручив керівнику центру первинної медико-санітарної допомоги Михайлу Назаренку ключі від нового позашляховика Чері Тіго. Автомобіль, який уже використовується районними лікарями для поїздок до пацієнтів, нещодавно придбали за рахунок коштів фонду соціально-економічного розвитку,  так званого «депутатського фонду».

Коментуючи подію і роботу медзакладу, депутат зазначив:

– Для мене головний лікар Городнянської ЦРЛ Ольга Ігнатенко – це позитивний приклад людини, в якої слова завжди відповідають справам. У той час, коли інші тільки збирають потрібні документи для освоєння виділених коштів, Ольга Володимирівна вже завершує розпочатий проект і просить допомогти з наступним.

Анатолій Євлахов розповів про основну мету медичної реформи, а також висловив свою думку з приводу оплати праці у галузі.

– Медреформа має привести до того, щоби заробітна плата лікаря була щонайменше на рівні однієї-двох тисяч доларів, а у хірурга, який оперує, ще більша, щоби вона була достойна праці медпрацівника. Тому що ви довго вчилися і від вас залежать життя і здоров’я людини, – наголосив він.

На переконання народного депутата, саме гідний рівень оплати роботи лікаря дасть змогу залишити медичні кадри в Україні, призупинити виїзд наших фахівців за кордон.

Далі Анатолій Євлахов відвідав територіальний центр соціального обслуговування населення, приводом для чого теж стала приємна подія – придбання нового автомобіля. Депутат вручив керівнику закладу Наталії Семеновій ключі від Рено Лоджі, який купили для обслуговування підопічних терцентру.

– Це приємна подія, на яку давно чекали. І мені вдвічі приємніше, що цей автомобіль отримав один із найкращих територіальних центрів мого округу, і точно один із найкращих закладів такого типу на Чернігівщині, – сказав Анатолій Євлахов під час спілкування з соцпрацівниками.

Наступним пунктом робочої поїздки стала музична школа у Сновську, для якої наприкінці минулого року за сприяння Анатолія Євлахова виділили 185 тисяч гривень із держбюджету. На ці гроші для юних музикантів придбали імпортні ксилофон, ударну установку і концертний баян виробництва всесвітньовідомих фірм. На переконання директора школи Ольги Свистунової, яка подякувала депутату за підтримку і турботу, ці інструменти дадуть змогу юним музикантам якісніше готуватися й отримувати нові перемоги на конкурсах.

Схожої думки був і директор районної дитячо-юнацької спортивної школи Євгеній Мудрицький, з яким Анатолій Євлахов зустрівся після візиту в музшколу.

– За останні три роки, а особливо за 2017-й, наш заклад отримав стільки коштів, скільки, мабуть, не отримував за останні три десятиліття, – зазначив керівник ДЮСШ, спілкуючись із гостем.

Він розповів депутату про хід ремонтних робіт на стадіоні, будівництво нових майданчиків, успіхи вихованців і плани на майбутнє, а також провів коротку екскурсію у гімнастичний зал табору «Дружба», один із небагатьох гімнастичних залів високого рівня, які є в Україні.

Анатолій Євлахов і його колега по роботі у Верховній Раді Василь Амельченко, який того дня також завітав у Сновськ, взяли участь у церемонії нагородження учасників футбольного турніру, який відбувся у нещодавно відремонтованому спортзалі. Поважні гості привітали переможців, подарували спортсменам м’ячі, а також сфотографувалися разом із командами – учасницями змагання.

– Я вам зичу подальших перемог, спортивних успіхів, – побажав  Анатолій Євлахов учасникам змагання і розповів про будівництво нових футбольних міні-полів зі штучним покриттям у кожному з районних центрів 207-го виборчого округу.

Саме тісна співпраця Василя Амельченка та Анатолія Євлахова у Верховній Раді й перетворюється на успішно реалізовані інфраструктурні проекти на Чернігівщині. Загалом увесь 207-й округ, як і конкретно Сновський район, останніми роками відчули підтримку держави, у тому числі завдячуючи ефективній роботі депутатів, які з ним пов’язані.

Наприкінці робочої поїздки народний депутат завітав до Корюківки, де передав на потреби районного центру ПМСД новий позашляховик Рено Дастер, також придбаний коштом фонду соціально-економічного розвитку, зустрівся з лікарями, ознайомився з ходом ремонтних робіт приміщень кількох відділень.

Корюківська лікарня торік суттєво оновилася за рахунок коштів місцевих бюджетів. Крім того, коштом меценатів і бюджетів району та ОТГ було придбано три квартири лікарям. Депутат, своєю чергою, виділяв кошти на обладнання для лікарні та первинної ланки. Слід зазначити, що аналогічну підтримку отримали медики всього 207 округу.

– Уже і не порахувати, скільки було реформ медицини в Україні, але від того мало що змінилося на краще. Поки міністри вирішують, як би ще ускладнити роботу медикам, ми спільно з громадами повинні забезпечити, щоби в кожному районі мого округу була лікарня. Тому що медзаклади, лікарі та обладнання – це головне. Я категорично проти закриття лікарень і буду вимагати від уряду врахувати особливості Чернігівської області. Інакше міністерські чиновники дохазяйнуються до того, що у нас не буде не те що районних, а й обласних лікарень, – прокоментував депутат.

Анатолій Євлахов також зазначив, що вимагав і продовжує вимагати від Міністерства фінансів і Міністерства охорони здоров’я підвищення зарплат лікарям слідом за вчителями, а також збільшення обсягів субвенції для поліських територій. Згадав він і про тяжку ситуацію, яка склалася минулого року із зарплатою медпрацівникам Семенівщини та Коропщини.

– Уже три роки подаю пропозиції про збільшення зарплат лікарям і збільшення обсягів субвенції на райони та ОТГ. Недофінансування медицини вимиває кошти місцевих бюджетів. Наприклад, Коропська ОТГ спочатку виділила кошти на обладнання, а потім була змушена спрямувати їх на зарплату. Я «підстрахував» медиків коштами державного бюджету, але це все дуже непрозорий механізм. Лікарям потрібна достойна зарплата всі 12 місяців, тоді органи місцевого самоврядування зможуть оновлювати обладнання швидко, бо мої можливості є досить обмеженими. На жаль, поки що в МОЗі немає людини, з якою можна розмовляти, таке враження, що там живуть десь у «космосі», – зазначив депутат.

Останнім пунктом програми робочої поїздки в Корюківку стала школа мистецтв, для якої за сприяння нардепа було придбано нових музичних інструментів на загальну суму 150 тисяч гривень. Директор школи Алла Сухомлин ознайомила гостя з роботою закладу, який нещодавно відсвяткував своє 50-річчя, успіхами вихованців, показала закуплені інструменти і подякувала за допомогу. А юні учасниці кращого в Україні ансамблю скрипалів «Віоліночки» продемонстрували свої здібності, виконавши кілька творів на новорічну тему. Народний депутат подякував за високий рівень виконання і привітав талановитих дітей солодкими подарунками.

– Я щиро вражений майстерністю вихованців школи мистецтв і мені дуже приємно,  що в Корюківському районі є юні музиканти такого рівня, якими може і має пишатися вся Україна, – поділився враженнями Анатолій Євлахов.

Підбиваючи підсумки робочого візиту, він також наголосив, що головним завданням влади будь-якого рівня, законодавчої і виконавчої, є плодотворна робота задля майбутнього свого міста, району, округу і країни.

Фотозвіт тут.

Прес-служба народного депутата