ЗАВДЯКИ ОБ’ЄДНАННЮ ЗУСИЛЬ

Сьогодні, 11 травня, у Комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» урочисто відкрили новий корпус радіологічного відділення для лінійного прискорювача.

Реалізація цього важливого проекту стала можливою завдяки об’єднанню зусиль органів самоврядування, державної влади, народних депутатів України, що опікуються Чернігівщиною, а також організацій, підприємств і громадян.

Придбання прискорювача і будівництво для  нього спеціального приміщення відбулося у надзвичайно короткий термін (9 місяців) і коштувало понад 103 мільйона гривень: 40 мільйонів – кошти Державного фонду регіонального розвитку, майже 19 мільйонів – кошти обласного бюджету, 18 мільйонів – субвенція на соціально-економічний розвиток, понад 14 мільйонів – кошти місцевих бюджетів області (у тому числі Чернігова – 10 мільйонів), майже 12 мільйонів – гроші від підприємств, організацій і громадян, які зібрали під час благодійної акції «Промінь надії».

Кошти субвенції на соціально-економічний розвиток надійшли за сприяння народних депутатів України, у тому числі й Анатолія Євлахова,  завдяки якому з Держбюджету на реалізацію проекту виділили 500 тисяч гривень.

Серед тих, хто зробив найбільші внески, і корюківське Приватне акціонерне товариство «Слов’янські шпалери – КФТП», яке переказало на потреби онкодиспансеру 500 тисяч гривень.

Прізвища меценатів, назви підприємств і організацій, які долучилися до збору коштів, занесли у Книгу вдячності.

Головний лікар медзакладу Валерій Зуб подякував усім, хто допоміг реалізувати проект, і зазначив, що лінійний прискорювач уже місяць працює у тестовому режимі, а з середини червня новим апаратом почнуть лікувати перших пацієнтів – до 50 людей на добу. Він зауважив, що для жителів області лікування на новому обладнанні буде безкоштовним.

До учасників урочистого заходу також звернувся і народний депутат Анатолій Євлахов. Він закликав присутніх привітати оплесками «людей справи, завдяки яким вдалося розпочати та успішно завершити надзвичайно важливий проект» – головлікаря онкодиспансеру Валерія Зуба і голову Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча.

– Саме завдяки цим двом людям ми об’єдналися, незважаючи ні на що. Об’єдналися бізнесмени, прості громадяни, сільські, селищні, міські ради, об’єдналися в один проект задля нашої батьківщини, – наголосив Анатолій Євлахов.

Довідково

Лінійний прискорювач «Еlekta» (Велика Британія) – сучасна альтернатива морально застарілому гамма-терапевтичному апарату, що використовували в онкодиспансері останніми десятиліттями.  Нове обладнання складається з двох компонентів: випромінювач надзвичайної точності, який вражає саму пухлину, а не прилеглі здорові тканини, і комп’ютерний томограф, який визначає місцезнаходження пухлини.

На відміну від старого гамма-терапевтичного апарату, лінійний прискорювач не містить радіоактивних елементів, самостійно генерує випромінювання, а тому не несе загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища.

Методика лікування прискорювачем дає змогу скоротити курс реабілітації хворих і знизити ризик ускладнень після курсу променевої терапії.

Нині у державних лікувальних установах України працюють лише 17 лінійних прискорювачів.

 

Фоторепортаж тут.

Прес-служба народного депутата