Автомобіль для первинної ланки медицини та ключі від квартири неонатологу. До Дня медичного працівника

 

15 червня народний депутат України Анатолій Євлахов з робочим візитом відвідав Сновщину та Корюківку. Поїздка співпала з Днем медичного працівника. Тому більшість питань, котрі були охоплені під час візиту, стосувалася якраз медичної галузі.

Першим пунктом перебування народного депутата став Новоборовицький МБТ ДП «Укрспирт». Екскурсію підприємством Анатолію Євлахову та посадовцям Сновщини провів керівник підприємства Олександр Кирилюк. Обговорили потужності спиртзаводу, кількість працівників, середню заробітну плату. Більше того, керівник підприємства продемонстрував перевірку якості спирту, котра проводиться щоденно.

Після перебування на спиртзаводі, оглянувши масштаби та можливості виробництва, народний депутат зробив висновок:

− Зарплата на такому підприємстві має бути, певно, тисяч від вісімнадцяти гривень. А ще ви має бути окремим спиртовим підприємством, без жодних обʼєднань. Були б ви самостійними, доходи б мали більші. Самі б відповідали за закупки сировини, виробництво. А сьогодні ви боретесь, живете за принципом, щоб сьогодні не гірше, ніж учора. Та я впевнений, що з часом ми прийдемо до самостійності підприємств спиртової галузі.

Не оминув увагою Анатолій Сергійович і дітлахів Нових Боровичів. Через виконуючого обовʼязки старости Анатолія Сірого, передав школярам мʼячі.

У Сновську Анатолій Євлахов відвідав облаштоване місцевими жителями озеро (мікрорайон Носівка). На місці озера було поросле болото. Та спільними силами його розчистили, розкопали. В планах – альтанка для відпочинку, майданчик.

Не оминув увагою народний депутат і локомотивне депо «Сновськ», екскурсію по якому провели працівники депо Анна Полюшко та Максим Перваков. Поговорили про затребуваність підприємства, його непросту ситуацію в нинішніх економічних умовах та перспективи на майбутнє.

А ще цього дня Анатолій Євлахов презентував, придбаний за його сприяння, автомобіль для комунальної установи «Сновський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги». Поговорив з керівником Центру ПМСД і про справи нагальні. Порадив Олені Шарпан заключати якомога швидше та якнайбільше декларацій з пацієнтами, що дасть змогу отримати більше фінансування.

− На сьогодні з нашим Центром договори уклало лише 20 відсотків населення, це близько 6000 пацієнтів, − побідкалась Олена Іванівна. – Причина – відсутність Інтернету. Нам його обіцяють-обіцяють і все ніяк.

− Я не розумію проблеми, у який час ми живемо! – щиро обурився Анатолій Сергійович. – На сьогодні це взагалі має бути не проблема. Беріть ноутбук, сідайте в держустанові, де є Інтернет, і приймайте людей. Ви втрачаєте гроші. І час.

А також закликав не цуратися звертатись за допомогою.

− Дзвоніть, набридайте, кажіть, що вам треба, яка апаратура, − порадив наостанок народний депутат Олені Шарпан. − Ви ж на місцях краще знаєте, що вам треба, ніж я. Ви звертайтесь, я шукатиму можливість допомогти.

Останнім пунктом візиту у Сновську Анатолія Євлахова став місцевий будинок культури, де нардеп привітав усіх медпрацівників з професійним святом:

− Я вам бажаю отримувати гідну оплату за свою працю. Медичний персонал має отримувати від тисячі доларів, а хороший хірург – від п’яти тисяч. Ми маємо до цього йти, бо ви ті люди, які витратили багато часу на свою освіту і від вас залежить життя та здоровʼя людей.

Ці слова викликали в аудиторії медиків бурхливі оплески.

Наступним пунктом робочої поїздки Анатолія Сергійовича став Корюківський міський будинок культури. Там народний депутат також привітав медичних працівників з професійним святом.

Та чи не найбільшим подарунком від Анатолія Євлахова стало вручення ключів від квартири, придбаної за сприяння народного депутата, для лікаря-неонатолога місцевої лікарні Наталії Аринич.

Крім того, Анатолій Сергійович подякував за високий рівень професіоналізму та оперативність в оформленні декларацій головному лікарю комунального підприємства «Корюківський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлані Лещенко. Адже Корюківський ЦПМСД перший в Чернігівській області за кількістю укладених з пацієнтами договорів.

− Це та лікарня, про яку можна сказати: гроші ходять за пацієнтом. Треба працювати оперативно, щоб отримати якнайбільше коштів для медичного закладу. І ви це зробили,  − підсумував народний депутат.

Фоторепортаж http://yevlahov.org/photo/14317.

Прес-служба народного депутата