У Чорнотичах депутату подарували ікону як оберіг. У Гремʼячі – засмутили відсутністю дитячого майданчика

11 липня народний депутат Анатолій Євлахов з робочим візитом побував на Сосниччині та Новгород-Сіверщині. Серед пріоритетних питань візиту – дитячі майданчики, вуличне освітлення, освітянські проблеми. Говорили і про реформи: освітню та медичну. На зустріч з депутатом у кожному населеному пункті збиралось чимало активістів.

Першою зупинкою робочого візиту стало село Чорнотичі Сосницького району. Нардеп оглянув дитячий майданчик, вартістю 52 тисячі гривень, облаштований за його підтримки. Дітям, котрі були присутні у той час на майданчику, Анатолій Сергійовичс презентував книжки.

Оглянув народний депутат і дитячий садок Чорнотичів, куди ходять 28 малюків. Керівництво дошкільного закладу та його вихователі показали меблі, котрі зробили своїми руками.

А далі – візит до школи (85 учнів). Директор ЗОШ Олександр Коваленко подякував депутату за всіляку підтримку навчального закладу. Педагог Олександр Лисич висловив окрему подяку за візити кращих випускників району за результатами ЗНО в туристичний комплекс «Бреч» Корюківського району, котру щороку організовує Анатолій Євлахов. Зауваживши, що обдарованим дітям Чернігівщини приділяється мало уваги, вони чекають хоча б якусь грамоту. А тут – ціла поїздка

Говорили і про проблеми. Особливо Анатолія Євлахова здивував факт фактично відсутності Інтернету в навчальному закладі.

− Ми в якому сторіччі живемо? Як готувати дітей до сучасних темпів розвитку суспільства, якщо в такому потужному навчальному закладі немає елементарних умов?

Анатолій Сергійович, виконуючий обов’язки старости Олександр Ященко та інше керівництво об’єднаної громади оглянули і місце будівництва майбутньої амбулаторії сімейної медицини (орієнтовна вартість 4-5 млн гривень), і місце реконструкції лінії вуличного освітлення (орієнтовна вартість 400 тис. гривень).

Наостанок Анатолій Сергійович відвідав місцеву Свято-Дмитріївську церкву. Її настоятель отець Ярослав прочитав молитву і подарував народному депутатові Святу ікону, котра має його оберігати.

Наступним пунктом поїздки Анатолія Євлахова стало село Гремʼяч Новгород-Сіверського району. Там у приміщенні сільської ради, за участі сільського голови Олексія Карцана, в.о. голови Новгород-Сіверської РДА Нелі Чугаєвої, голови райради Вʼячеслава Кауфмана та активу Гремʼяча обговорили нагальні питання. Так, громада села подякувала Анатолію Сергійовичу за вуличне освітлення, котре за його сприяння уже декілька місяців працює у Гремʼячі. Народний депутат порадив не затягувати із витратою залишкових 76 тисяч на ці потреби, і освітити якийсь провулок за ці кошти.

Місцеві підняли питання будівництва амбулаторії сімейної медицини, побідкавшись, що немає лікаря.

− Треба програма, за якою ви фінансуєте навчання місцевого випускника в медичному виші, за те він зобов’язаний повернутися сюди на роботу, − порадив народний депутат.

Розчаруванням Анатолія Євлахова стала відсутність дитячого майданчика, на встановлення якого, за ініціативи народного депутата, ще минулого року було виділено 52 тисячі гривень. Спочатку сільський голова пояснював, що не встиг встановити, а тепер не вистачає цих коштів. Потім сказав, що взагалі не буде ставити, що обурило місцевих жителів.

− Додайте свої кошти, котрих не вистачає, купіть на одну гойдалку менше, але у дітей повинен бути майданчик! Як можна так байдуже ставитись до дітлахів? У вас є тиждень, щоб вирішити, чи ставити майданчик. Якщо не захочете – знайдуться інші бажаючі, − сказав Анатолій Сергійович. А в підтвердження районне начальство повідомило, що не відмовилося б від ще одного майданчика у райцентрі.

На прикордонній заставі у Гремʼячі народного депутата приємно вразило, що біля воріт у нього попросили документи, котрі засвідчують особу.

− Так і має бути, правила для всіх одні, − похвалив прикордонників. А ще порадив не соромитися звертатися до нього з проханнями і проблемами.

Побував Анатолій Євлахов і на зустрічі з громадою Смяча.

Оглянув народний депутат котельню Смяцької ЗОШ, яка чекає на реконструкцію. Колектив навчального закладу цікавився, як скоро вона буде зроблена.

− Перший транш коштів уже в районі, − порадував освітян Анатолій Євлахов. – Далі буде видно. Головне, що є початок.

Працівники ЗОШ подякували нардепу за дитячий майданчик, встановлений торік на території школи. Наостанок Анатолій Сергійович передав учителю фізичної культури в’язку м’ячів для його уроків.

Кінцевим пунктом робочого візиту Анатолія Євлахова став Новгород-Сіверський. Спільно з міським головою Олегом Бондаренком оглянули встановлений за сприяння народного депутата дитячий майданчик по вулиці Залінній, де зібралося чимало дітлахів та їх батьків.

Проїхали і на вулицю Шевченка, на якій Анатолій Сергійович допоміг зробити реконструкцію освітлення. Олег Бондаренко також подякував депутату за придбаний трактор, котрий узимку розчищає сніг.

Фотозвіт тут.

Прес-служба народного депутата