116 мільйонів гривень на капремонт доріг місцевого значення

Вже другий рік працює механізм  дорожнього фонду, коли акциз з пального спрямовується на будівництво та експлуатаційне утримання доріг.

Кошти фонду, крім погашення боргів минулих років, йдуть на будівництво доріг державного значення, а також спрямовуються в обласні бюджети пропорційно протяжності доріг на ремонт та експлуатаційне утримання доріг місцевого значення.

Так, згідно поданими місцевою владою пропозиціями, поточного року на Городнянщині планується відновити 1,2 км дороги Володимирівка – Бутівка, 0,7 км дороги Смичин – Смяч, а також 1 кілометр Городня – Бурівка. Також 1 млн.грн. буде спрямовано на відновлення вулиці Марутівська у Володимирівці та 1,7 млн.грн. на ремонт вул. Центральної у с.Пекурівка. На Сновщині планується відновити 0,9 км підїзду до с.Нові Млини та 0,8 км дороги Суничне – Низківка – Руда. 1,5 млн.грн. буде спрямовано на відновлення вулиць Партизанська та Архітектурна у місті Сновськ.  На Корюківщині у планах відновити 2 км. дороги Корюківка – Перелюб, та ще по 0,7 км. на ділянках Перелюб – Прибинь та Холми – Б.Слобода. Понад 2 млн.грн. буде спрямовано на відновлення вул. Заводська у с.Сядрине та  вул.Шевченка у місті Корюківка.  На Семенівщині планується продовжити відновлення  дороги Семенівка – Погорільці – 1,4 км., та Семенівка – Карповичі – 0,9 км. Також у місті Семенівка за 2,2 млн.грн. буде збудовано вул..Скоробагатого та ще на 2,1 млн.грн. буде проведено ремонт вулиць Сенько та Комунальна. У Новгород-Сіверському районі планується понад 4 млн.грн. спрямувати на капремонт мосту через р.Віть та ще 10,5 млн.грн. мосту через р.Десна що знаходяться на автомобільній дорозі Н-Сіверський – Бирине. Ще 4,3 млн.грн. планують спрямувати на ремонт мосту через канал біля с.Кудлаївка. 4,4 млн.грн. виділено на ремонт вулиць Губернська, Майстренка та Козацька у місті Новгород-Сіверський. У планах відновлення 1,2 км. дороги Горбове – Блистова, 0,2 км. підїзду до села Леньків та 1 км. дороги Буда – Воробївська – Полюшкине.  На Сосниччині планується відновити 0,7 км. підїзду до с. Масаліївка та 0,6 км. дороги В.Устя – Бутівка.  Також по 600 тис.грн.  буде спрямовано на відновлення доріг комунальної власності у селах Чорнотичі та Козляничі. На Коропщині у планах відновити 1,3 км. дороги Короп – Атюша –Поліське та 0,9 км. підїзду до села Іваньків. Також 950 тис.грн. виділено на ремонт вулиці Миру у Риботині, та ще по 500 тис.грн. на ремонт вул.. Приходька в Атюші та Микитенка у Придеснянському.

«Завжди притримувався думки, що чим більше коштів спрямовуватиметься до місцевих бюджетів – тим ефективніше вони використовуватимуться. Надати фінансові можливості місцевій владі вирішувати локальні питання – одне з моїх першочергових завдань, які я ставив на перед собою. Я не впливав на розподіл цих коштів по об’єктам – місцева влада краще знає куди витрачати наявний ресурс, я ж лише контролював щоб кожен район отримав кошти за справедливою формулою», – коментує народний депутат України Анатолій Євлахов.

Перед місцевою владою стоїть не менш важливе завдання – це швидко та ефективно освоїти ці кошти. Потрібно якісно підготувати проекти, а також зобов’язати підрядні організації надати гарантію на виконані роботи.

Депутат також зауважив, що вже на районному рівні не завжди прислухаються до думки об’єднаних громад і кошти переважно спрямовуються за межі населених пунктів що входять до ОТГ. Тому скоріш за все це питання потребуватиме законодавчого врегулювання для уникнення зловживання як районних та обласних адміністрацій.

Також слід зазначити, що основні магістралі які пролягають через райони 207 округу в процесі реформи вдалося «підвищити» в класі і таким чином вони залишились у державній власності, що безумовно гарантує їм краще фінансування ніж дороги місцевого значення. Нагадаємо траси Чернігів – Сеньківка та Чернігів – Сосниця – Гремяч з регіональних трас отримали статус національного значення, а Городня – Сновськ – Семенівка та Сосниця – Короп – М02 з територіальних перетворенні у дороги регіонального значення.

Прес-служба народного депутата