Анатолій Євлахов: «Ми маємо зберегти лікарню в кожному районі»

Медицина – невід’ємна частина життя кожного. Сьогодні питання сфери охорони здоров’я на часі, як ніколи. Адже медицина переживає непрості часи змін. Реформа будь-якої галузі не дається легко. Медична – не виключення. А коли ж про неї поговорити, як не напередодні Дня медичного працівника.

– Реформування первинної ланки медицини показало, що не все задумане спрацьовує в плюс, – переконаний народний депутат України Анатолій Євлахов. – Саме тому реформування вторинної ланки на сьогодні призупинене міністерством охорони здоров’я. Моє тверде переконання – ми маємо зберегти лікарню в кожному районі, адже медицина має бути доступна кожному жителю, навіть найменшого і найвіддаленішого села. Коли почалися експерименти з госпітальними округами, я всім радив, що потрібно не чубитися між собою, а відстоювати кожен свою лікарню. Така була моя офіційна позиція, яку я заявляв відкрито. Я твердо переконаний, що кожен медичний заклад, який сьогодні працює в райцентрах, буде працювати і у майбутньому.

Розуміючи, що Сіверщина потребує підтримки під час реформування медичної галузі та максимального збереження закладів охорони здоров’я, Анатолій Євлахов долучився до вирішення цих питань. У кожному із семи районів 207 виборчого округу була створена нова установа – Центр первинної медико-санітарної допомоги. Оскільки створення нових установ – це надважке, а часом і не підйомне, навантаження на місцеві бюджети, Анатолій Євлахов посприяв максимальному залученню бюджетних коштів для Сіверщини. Так, кожен Центр первинної медико-санітарної допомоги отримав з держбюджету кошти у сумі 200 тисяч гривень на закупку обладнання для якнайшвидшого підписання договорів з пацієнтам. А, згідно реформування, чим більше договорів підписано, тим вище зарплата у сімейного лікарня.

 

Кожен центр первинки отримав по новому автомобілю

 

– На жаль, не всі змогли стартувати в першій хвилі: дехто довго закупав оргтехніку, необхідну для роботи, десь мережа Інтернет була відсутня, була й недовіра, що нова система фінансування спрацює, – зауважує Анатолій Сергійович. – Однак, разом з тим, на сьогоднішній день по округу усі сім ЦПМСД уклали договори з Національною службою здоров’я і мають відчутне збільшення фінансування.

Крім того, за сприяння Анатолія Євлахова, кожен центр первинки отримав автомобіль. А новгород-сіверська медична галузь – навіть два.

– Наступний етап – оплата державою окремих послуг, які надають районні лікарні, наприклад, аналізи чи УЗД. Не люди мають платити з кишені, не місцеві бюджети, а держава, яка гарантувала цю послугу Конституцією – говорить Анатолій Євлахов. – Звісно, аналогічно до першого етапу, коштів у місцевих бюджетах на ці потреби катастрофічно бракує. Тому в Кабінет Міністрів України подано клопотання на виділення коштів у сумі 500 тисяч гривень  для кожної районної лікарні. Це дасть змогу оперативніше проводити реорганізацію вторинної ланки, швидше залучати кошти на ці потреби.

 

В окрузі будується сім амбулаторій

Не можна оминути увагою і будівництво сільських лікарських амбулаторій. До кінця року в області їх має з’явитися 21 (наразі вже будується 18). Сім з яких – по районам 207 виборчого округу. Цим також опікувався народний депутат, відстоюючи інтереси жителів свого округу, щоб медицина для них була максимально доступною.

Більше того, Анатолій Євлахов під час кожного свого візиту в округ особисто контролює стан будівництва, обов’язково його відвідуючи. Так, нещодавно він перевірив будівництво майбутньої сільської лікарської амбулаторії у Чорнотичах Сосницького району.

Кожна амбулаторія буде повністю обладнана і меблями і необхідним медичним приладдям на суму близько мільйона гривень, а також на кожну нову амбулаторію буде передано ще один автомобіль.

Крім того, народний депутат переконаний, що можливість надання кваліфікованих медичних послуг жителям Сіверщини можлива виключно за умов тісної співпраці посадовців різних рангів. Адже проблема нестачі кадрів у галузі охорони здоров’я актуальна і досі. Причина в чому? Молоді спеціалісти не бажають їхати працювати у віддалені райони через рівень зарплати та побутові умови. Перша проблема вирішується якраз шляхом реформування. А от соціально-побутові умови – завдання на об’єднання зусиль. Так, наприклад, у Семенівці вже надано четверте житло медичному працівнику. У планах – п’яте. Таким самим шляхом пішли в Новгороді-Сіверському та Сновську. Депутат у свою чергу готовий долучатися, скажімо, до ремонту нового житла для медиків.

Також Анатолій Євлахов зазначив, що наразі працює з міжнародними донорами щодо надання гуманітарної допомоги у вигляді 7-10 автомобілів швидкої допомоги. Це німецькі автомобілі, модернізовані та адаптовані до роботи в складних дорожніх умовах, адже взимку в села може виїжджати лише старенький УАЗ.

 Прес-служба народного депутата