Анатолій Євлахов: «Наказ Мінкульту потребує скасування і доопрацювання!»

Анатолій Євлахов звернувся до Уряду та до Міністерства культури з вимогою скасування Наказу Міністерства культури України від 24.04.2019 № 352, яким затвердили типові освітні програми елементарного підрівня початкової мистецької освіти. Зокрема, установили скорочення навчальних годин, збільшення навантаження кількості учнів на одну викладацьку ставку, ліквідацію окремих предметів, зменшення тривалості уроку.

«Вважаю, що дії Міністерства культури грубо порушують Закон «Про освіту» та ведуть до погіршення і так не найкращої ситуації галузі. Мистецькі школи утримуються коштом місцевих бюджетів, а Мінкульт своїм рішенням втрутилося в діяльність місцевих рад. Нехай спочатку наведуть лад у мережі, підпорядкованій безпосередньо міністерству. Наказ потрібно скасувати, а потім доопрацювати з фахівцями галузі», – зазначив депутат.

Своїм зверненням до Уряду Анатолій Сергійович також вимагає врегулювати питання оплати праці працівників спортивних шкіл, дошкільної освіти та позашкілля а також технічного персоналу.

«Кабінет міністрів каже що на ці галузі у місцевих бюджетів немає грошей, я ж кажу, що сам Уряд ці гроші забрав в громад у вигляді додаткової дотації. Не потрібно ніяких постанов чи законів, Уряду достатньо дати вказівку головам ОДА які вручну розподіляють дотацію, повернути відібраний у громад ресурс. Наприклад, для Сновської громади це 15 млн грн, для Коропської 8-9 млн грн. Це вирішило б питання  фінансування цих галузей, а так обласні адміністрації тримають в заручних громади», – підсумував Анатолій ЄВЛАХОВ.